Vodafone’un uluslararası ölçekte hizmet veren inovasyon şirketi Oksijen, İTÜ ARI Teknokent tarafında her yıl geleneksel olarak Beetech Ödülleri’nde bu yıl iki ödülün birden sahibi oldu.

Şirketlerin 2016 yılındaki faaliyetlerine göre başarılarının ödüllendirildiği Beetech Ödülleri’nde Büyük Ölçekli Firmalar kategorisinde rakipleriyle yarışan Oksijen, kendi kategorisindeki “Ar-Ge Personel Oranı” ile “Fikri Sınai ve Mülkiyet Hakları” dallarının kazananı oldu.

Geçtiğimiz yıl Türk Patent Enstitüsü’ne 125 patent başvurusu yaparak başarılarını sürdüren Oksijen, geçtiğimiz yıl verilen Beetech 2015’te ise 4 ödülün sahibi olmuştu.

Aldıkları ödüllerle ilgili açıklama yapan Oksijen Genel Müdürü Murat Ekşioğlu, “Vodafone Türkiye çatısı altında global inovasyon merkezi olarak faaliyet gösteren OKSİJEN’in Türkiye’de üretilen yenilikçi çözümlerini, Vodafone’un faaliyet gösterdiği tüm ülkelere ihraç ediyoruz. Bu teknolojileri üretirken gücümüzü yenilikçilikten ve global birikimimizden alıyoruz. Teknolojiye yön veren ekibimizin çalışmaları sonucunda alanında Türkiye’nin en prestijli ödülü olmaya aday BEETECH 2016’da aldığımız 2 ödülle başarılı grafiğimizi sürdürüyoruz. OKSİJEN olarak Türkiye’nin dijitalleşmesi vizyonu çerçevesinde ülkemizin bir teknoloji üretim merkezi olması yolunda çalışmalarımıza aralıksız devam edeceğiz” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here