Vodafone Türkiye’den Sağlık Bilimleri Üniversitesi’ne Sanal Sunucu Hizmeti!

21 Haziran 2017
35 Görüntülenme

Vodafone, Sağlık Bilimleri Üniversitesi ile iş birliğine giderek üniversitenin sunucularını Sanal Sunucu hizmetiyle bulut altyapısına taşıdı. Sunulan bu hizmet sayesinde sunucuları tek bir yerde toplayan Vodafone, üniversitenin iş süreçlerindeki verimliliğini %70 oranında artırdı.

Sağlık Bilimleri Üniversitesi’ne Sanal Sunucu hizmeti sunmaya başlayan Vodafone, bu sayede üniversitenin sunucularını bulut altyapısına taşıyarak kurumun iş süreçlerindeki verimliliğini %70 oranında artırdı. Değişik lokasyonlardaki sunucuları tek bir çatı altında toplayan hizmet, kamu eğitim sektöründe bir ilk olma özelliği taşıyor.

Kurumlara ait bilgileri, uygulamaları ve IT bileşenlerini Vodafone Net Veri Merkezi’nde bulunan sunuculardan oluşan yedekli bulut altyapısı üzerine inşa eden uygulama, kurumlara özel disk alanı ile IP adresi, hafıza kapasitesi, uygulama ve konfigürasyon dosyalarına ekonomik tarifelerle ulaşma imkanı sağlıyor. İhtiyaca göre değişebilen kapasite özelliğiyle öne çıkan Sanal Sunucu, sunucuları replike etme ve yedeğe alma imkanı da tanıyor.

M. Sinan Kızıldağ: “Kurumları yarının teknolojileri ile donatmaya devam edeceğiz”

Sadece şirketlerin değil vatandaşlara doğrudan hizmet ulaştıran tüm kamu kurumlarının da dijitalleşmesi gerektiğine inandıklarını belirten Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı M. Sinan Kızıldağ, “Vodafone olarak kurumların verimliliklerini artıracak birçok akıllı çözüm sunuyor, bu çözümler sayesinde kurumların iş yapış şekillerini iyileştiriyoruz. Bu kapsamda İş Ortağım çatısı altında sunduğumuz Sanal Sürücü hizmeti ile Sağlık Bilimleri Üniversitesi’nin farklı lokasyonlardaki fiziksel sunucularını bulut teknolojisini kullanarak sanal bir ortama taşıdık ve önemli bir oranda verimlilik artışı sağladık. Önümüzdeki dönemde de sunduğumuz akıllı çözümlerle kurumları yarının teknolojileri ile donatmaya devam edeceğiz” dedi.

Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Cevdet Erdöl: “Üniversitelerin kaliteli bir bilimsel çalışma ortamı yakalayabilmeleri için iyi bir teknolojik altyapıya sahip olmaları gerekiyor.”

Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Cevdet Erdöl konuyla alakalı yaptığı açıklamada, “Üniversitelerin kaliteli bir bilimsel çalışma ortamı yakalayabilmeleri için iyi bir teknolojik alt yapıya sahip olmaları gerekiyor. Sağlık Bilimleri Üniversitesi olarak bunu sağlamak için bütün gücümüzle çalışıyoruz. Yakın bir zamanda Mekteb-i Tıbbiye-i Şahane Külliyemiz, Kültür Bakanlığı ile imzalanan protokol kapsamında restorasyon sürecine girdi. Bu süreçte hizmetlerde kesinti yaşanmaması ve hızla büyüyen üniversitemizin teknolojik alt yapı ihtiyaçlarının yeni teknolojilere uygun bir şekilde karşılanması adına Vodafone ile işbirliğine gittik. Bu işbirliği ile aynı zamanda siber tehditler karşısında güvenlik altyapımızı da güçlendirmiş olacağız.” ifadelerini kullandı.

İlginizi çekebilir

League of Legends Kış Mevsimi Şampiyonu: BAU SuperMassive
OYUN
54 okunma
OYUN
54 okunma

League of Legends Kış Mevsimi Şampiyonu: BAU SuperMassive

Mert Yamak - 22 Nisan 2018

Türkiye'nin ilk profesyonel e-spor ligi olan League of Legends Vodafone Freezone Şampiyonluk Ligi'nde Kış Mevsimi Finali her yıl olduğu gibi…

Robot Sophia, Serdar Kuzuloğlu’nun evlenme teklifini reddetti
Sektörel
49 okunma
Sektörel
49 okunma

Robot Sophia, Serdar Kuzuloğlu’nun evlenme teklifini reddetti

Mert Yamak - 22 Nisan 2018

Türkiye'de pazarlama ve dijital dünyaya ilişkin önemli konuların gündeme geldiği Marketing Meetup, bu yıl 19 Nisan 2018 tarihinde Uniq İstanbul'da…

Apple, sadece saat satışı yaptığı mağazasını kapatıyor
Giyilebilir Teknolojiler
70 okunma
Giyilebilir Teknolojiler
70 okunma

Apple, sadece saat satışı yaptığı mağazasını kapatıyor

Mert Yamak - 22 Nisan 2018

Sadece teknoloji dünyasının değil akıllı saati Apple Watch ile birlikte saat sektörünün de lider şirketlerinden biri olan Apple, Apple Watch'ın…

Yorum yap