Canon ürün ailesinin yeni modellerini satışa sundu. PowerShot G5 X Mark II ve PowerShot G7 X Mark III modelleri hem vLog çeken hem de seyahatlerinde fotoğraf çekmeyi seven kullanıcılara hitap ediyor.

Canon, ikonik PowerShot serisine eklediği yeni modellerini tüketicilerin beğenisine sundu. 4K çekim kalitesiyle yüksek performans sergileyen PowerShot G5 X Mark II ve PowerShot G7 X Mark III, vlog çekenler ve seyahatlerinde fotoğraf çekmeyi sevenler için eşsiz bir deneyim sunuyor. Canon’un mevcut ürün serisinin kalitesine sahip olan PowerShot G5 X Mark II modelinde, yeni 5x f/1.8-2.8 lens ve açılır elektronik vizör (EVF) donanımı bulunuyor. PowerShot G7 X Mark III modeli ise 4,2x f/1.8 – 2.8 zum lensi ve 3,5 mm mikrofon girişi ile içerik oluşturanlara ve vlogger’lara hem olağanüstü bir görüntü kalitesi sunuyor hem de aynı zamanda videolarda büyük önem taşıyan ses kaydı kalitesinin çok daha net olmasına yardımcı oluyor.

340 gram ağırlığındaki PowerShot G5 X Mark II ve 304 gram ağırlığındaki PowerShot G7 X Mark III modellerinin ikisinde de Canon’un güçlü DIGIC 8 görüntü işlemcisi yer alıyor. 20,1 megapiksel 1,0 tip yığma sensörlü olan yeni modeller, fotoğraf ve 4K video çekimlerinde olağanüstü görüntü kalitesine sahip renkli sonuçlar üretiyor. Aynı zamanda Canon’un CR3 RAW formatını kullanılan ürünlerde Canon Digital Photo Professional (DPP) yazılımı da bulunuyor. Post prodüksiyon aşamasında esneklik yaratan bu özellikleri ile PowerShot G5 X Mark II ve PowerShot G7 X Mark III videoların düzenlenmesinde kolaylık sağlıyor.

Canon’un optik uzmanlığının göstergesi olan 5x zum lensine sahip PowerShot G5 X Mark II, f/1.8-2.8 diyaframıyla hava karardıktan sonra şehrin fotoğraflanması gibi düşük ışıklı karelerde net ve ideal sonuçlar elde edilmesine yardımcı oluyor. PowerShot G7 X Mark IIIise 4,2x f/1.8-2.8 zum lensiyle ışık durumu ne olursa olsun yüksek çözünürlüklü videoların çekilmesini sağlıyor. Aynı zamanda her iki modelde geniş diyaframları ile sığ alan derinliği sayesinde tüm detayların yakalanmasına yardımcı oluyor ve fotoğraf severlerin karelerinde bokeh etkisi oluşturmalarına imkan tanıyor.

PowerShot G5 X Mark II’nin yüzde 100 kapsamlı ve 2,36 milyon noktalı açılır OLED Elektronik Vizörü (EVF) yaratıcı kompozisyonların daha kolay bir şekilde oluşturulmasını sağlarken, eğilebilir dokunmatik ekranı, çekimlerin daha geniş açılardan mükemmel bir şekilde görülmelerine olanak tanıyor. PowerShot G7 X Mark III modelindeki dokunmatik ekran özelliği, vlogger’ların kusursuz içerikler üretmeleri için video ve fotoğrafları kendi kendilerine çekmelerini sağlıyor.

PowerShot G5 X Mark II ve PowerShot G7 X Mark III’nin temel özellikleri:

Yeni 20,1MP 1.0 Tip istifli sensör
DIGIC 8
4K video (kırpmasız)
120 kare/sn Full HD video
Sürekli modda 20 kare/sn ve RAW Seri Çekim modunda 30 kare/sn
Wi-Fi ve Bluetooth bağlantısı
Ceket cebine sığabilen boyut ve ağırlık

PowerShot G5 X Mark II  temel özellikler:

Yeni 5x f/1.8-2.8 zum lensi
Açılabilir elektronik vizör (EVF)

PowerShot G7 X Mark III – temel özellikler:

4,2x f/1.8-2.8 zum lensi
Canlı internet yayını akışı
Mikrofon girişi

Paylaş