Google Pixelbook Özellikleri

12.3 inçlik QHD çözünürlüklü ekrana sahip olan yeni Google Pixelbook, gücünü Intel’in 7. nesil Core i5 ve Core i7 işlemcilerinden alıyor. 8GB ya da 16GB RAM seçeneğiyle satın alınabilen yeni Google Pixelbook, 512GB’a varan flaş depolama alanıyla tüketicilerin karşısına çıkıyor. Google’ın iddiasına göre yeni Pixelbook’un iddialı olduğu alanlardan biri de batarya performansı. Şirket, Google Pixelbook’un 10 saate kadar pil ömrü sunduğunu ve günlük kullanım koşullarında bir günü rahatlıkla çıkarabileceğini söylüyor. Yeni nesil MacBook’lar gibi sadece USB-C ve 3.5mm jack girişine sahip olan Google Pixelbook, teknik özelliklerinin yanı sıra tüketicilerin ilgisini çekebilecek farklı özellikler de vaat ediyor. Bilgisayar, Google’ın Linux tabanlı Chrome OS işletim sistemiyle çalışıyor.

Kullanıcılar için neler yeni?

Yeni Google Pixelbook, birçok ikisi bir arada bilgisayar gibi 360 derece katlanabilir dokunmatik ekranla geliyor. Ayrıca hem ince hem de hafif yapısıyla tablet pozisyonunda kolaylıkla kullanabileceğiniz Google Pixelbook bir de Microsoft’un SurfaceBook’larını andıran bir kalemle geliyor. Bu kalem sayesinde bilgisayar üzerinden çizim yapan ya da ekrana kalemle not almayı seven kullanıcılara da hitap eden Google Pixelbook, üzerindeki dört güçlü hoparlörüyle ses deneyimi konusunda da iddiasını sürdürüyor. Google’ın ilk kez geçtiğimiz yıl duyurduğu akıllı asistanı Google Assistant, Google Pixelbook ile birlikte dizüstü bilgisayar kullanıcılarına da sunuluyor. Elbette Google Pixelbook birçok özelliğiyle kullanıcıların ilgisini çekmeyi başarsa da Chrome OS’in getiriği sınırlamalar nedeniyle profesyonel birçok programın kullanılamaması, Pixelbook’un Macbook’larla olacak rekabetinin önüne geçiyor. Günümüzde dizüstü bilgisayarlarda da ekran çerçevelerinin git gide inceldiği bu günlerde Google, alışık olduğu tasarım hatlarını koruyor.

Google Pixelbook Fiyatı

Yeni Google Pixelbook, 999 dolardan başlayan fiyatlarla satışa sunulacak. Yeni Pixelbook’un Türkiye pazarında satışa çıkıp çıkmayacağı ise bilinmiyor.]]>

Paylaş