Apple ve Samsung, amiral gemisi akıllı telefonlar bakımından benzer özellikler sunabilir. Örneğin en son iPhone’lar ve Galaxy telefonlar, uçtan uca ekran ve yüz tanıma özelliği içeriyor. Ancak, katlanabilir telefonlara gelince, Rod Hall başkanlığındaki bir Goldman Sachs analist ekibine göre, Samsung kısa vadede önemli bir liderlik yapacak.

Samsung, 20 Şubat’ta 1.980 dolar değerinde Galaxy Fold’u tanıttı. Apple için rekabet açısından Fold, üst uçtaki ana potansiyel zorluk olarak görülüyor. Samsung’un katlanabilir OLED teknolojisinin bize sunabileceği çekici bir form faktörü de var.

26 Nisan’da piyasaya çıkacak Galaxy Fold, 7.3 inçlik tablet olmasının yanıda 4.6 inçlik ekrana sahip bir akıllı telefon. Samsung, Fold’un aynı anda üç uygulamayı gösterme yeteneğinin nasıl kullanılabileceğini ve Fold üzerinde çalışan uygulamaların telefon ile tablet modu arasında nasıl geçiş yapabileceğini de aynı etkinlikte gösterdi.

Samsung’un katlanabilir yeni form faktörü hit olduğunda Goldman’agöre Apple, iPhone’larında kullanmak için gerekli ekran teknolojisine erişmede zorluk çekebilir.

Apple, iPhone XS ve iPhone XS Max gibi ileri teknoloji iPhone’lar için kullandığı OLED ekranlarını sağlamak için Samsung’a güveniyor. Bloomberg’e göre, şirketin Samsung’a bağımlılığını azaltmak için çaba sarf ettiği ve akıllı telefon ekranları sağlamak için LG ile çalışmaya başladığı bildirildi. Apple’ın bu sonbaharda üç yeni iPhone piyasaya sürmesi bekleniyor.

Paylaş