Yemeksepeti verilerine göre kampüslere sipariş gönderen restoranlar üniversitelerin açılmasıyla cirolarını ve sipariş sayılarını 3’e katlıyor.

Yemeksepeti, bu yıl ilk kez üniversiteli olan öğrenciler için online yemek siparişi rehberi hazırladı. Yemeksepeti verileri incelenerek öğrencilerce en çok yenenler, favori lezzetlerin ortalama fiyatları ve ev özlemini giderip açlığı bastıracak ipuçları bu rehberde bir araya geldi.

Verilere göre her yıl okulların açılmasıyla, restoran başına cirolar ortalama yüzde 185, sipariş sayıları ise yüzde 190 artıyor. Yemeksepeti’ndeki 13 bin üye restoranın 6 bine yakını, 99 bin farklı ürün seçeneğiyle, 150 üniversitenin toplam 367 kampüsüne sipariş gönderiyor. Önümüzdeki eğitim-öğretim yılı içerisinde, öğrencilerin talepleri doğrultusunda bu rakamın daha da yükseğe çıkması bekleniyor. 2016’nın ilk yarısı kampüslere giden sipariş sayısı 1,1 milyonu bulmuştu.

Yeni Üniversiteliler İçin Mini Karın Doyurma Rehberi

  • Çevredeki restoranları inceleyin, gözünüze uygun görünenleri yavaş yavaş deneyimleyin. Restoranları incelerken Yemeksepeti puan ve yorumlarını okuyun.
  • Birkaç kişiyseniz hepiniz o restorandan farklı yemekler sipariş edin, farklı tarifleri içerisinden en çok hangisini beğeneceğinizi görün.
  • Vizeler, projeler derken yılın her anında gidip restoranda uzun uzun yemek yeme fırsatı yakalayamayacağınızı aklınızdan çıkarmayın. Sevdiğiniz restoranların eve sipariş yapıp yapmadığını öğrenin.
  • Gece geç vakit veya günün ilk saatlerinde restorana gitmek dahi isteseniz açık mı kapalı olduğunu Yemeksepeti’nden öğrenin.
  • Yemeksepeti’nde kampüslere özel inidirim yapan 2000’in üzerinde restoran bulunuyor.

Yemek seçmek konusunda kararsız kalırsanız size yardımcı olacak öğrenci tercihleri şu şekilde:

  • Üniversitelilerin en çok tercih ettiği yemek tüm siparişlerin yüzde 19’unu oluşturan lahmacun. Onu çiğ köfte dürüm, Adana dürüm, tavuk şiş ve mercimek çorbası takip ediyor.
  • Şehirlere ve semtlere göre değişmekle birlikte, ortalama bir lahmacun 3.5 TL, çiğköfte dürüm 3,5 TL, Adana 9,5 TL, tavuk şiş 13,5 TL ve mercimek çorbası 5,5. TL’den satılıyor.
  • Okulların açılmasıyla birlikte sipariş oranları en çok artan, yani özellikle öğrencilerin tercih ettiği kategoriler ise sırasıyla ev yemeği, tavuk yemeği ve pilav.

1473406954_yemeksepeti_kampus_infografik

Paylaş