Tüm futbol müsabakalarında saha çizgilerinin doğru bir şekilde çizilmesi elbette önem taşıyor ancak söz konusu UEFA finali olduğunda, saha çizgilerinin belirlenmesi ekstra hassasiyet gerektiriyor.

Bu nedenle daha önce saha çizgileri onlarca kişinin uğraşıyla ciddi hesaplamalar sonucu çizilirken Nissan’ın “Intelligent Mobility” teknolojisini kullanan robotu Pitch-R, UEFA finalinin oynanacağı stadın tüm çizgilerini tek başına hiçbir yardıma ihtiyaç duymadan 20 dakikadan kısa bir süre içinde çizmeyi başardı.

Nissan Intelligent Mobility özellikleriyle donatılan, entegre dört kameralı görüş, GPS konum izleme ve çarpışma önleme sistemlerine sahip Pitch-R, çevre dostu çözünebilir boya ile tüm sahanın çizgilerini doğru bir şekilde başarıyla çizdi.

Nissan, bu robotta yer verdiği Intelligent Mobility teknolojisini yeni nesil otomobillerinde de sunuyor. Böylelikle yeni nesil Nissan otomobilleri dört kameralı görüş sistemi, GPS üzerinden araç konumunu takip edebilme ve çarpışma önleme gibi teknolojilerle hem sürüş deneyimini iyileştiriyor hem de yolculuğu daha güvenli hale getiriyor.

Paylaş