Ucuz iPhone XR diğer iPhone’ları ezdi geçti

2 Aralık 2018
325 Görüntülenme

Forbes’ta yayınlanan bir yorum habere göre iPhone XS’ten 250 dolar daha ucuz olan iPhone XR satışa sunulmasından bu yana her gün Apple’ın en çok satan telefonu oldu. Bunu da bu hafta, Apple’ın ürün pazarlamadan sorumlu başkan yardımcısı Greg Joswiak teyit etti.

İşin ilginç yönü Apple geçen haftalarda iletişimde strateji değişikliğine gideceklerini söyleyip bundan böyle ne iPhone’lar, ne iPad’ler ne de  Mac’lerin satış verilerini paylaşmayacaklarını söylemişti ki bu açıklama medyaya düşkü.

Apple’ın birim satışlarla ilgili satış rakamları, zayıf iPhone satışlarına yönelik korkuları sakinleştirmeyi amaçlıyor büyük ihtimalle. Borsada yaşanan düşüşün bir şekilde durdurulması gerekiyor.

İşte, iPhone XR’ın Apple’ın 26 Ekim’de piyasaya sürülmesinden bu yana en çok satan iPhone olmasının üç temel nedeni:

Fiyatı: 749 $, 64GB iPhone XR bu yıl piyasaya Apple’ın “iPhone X” dizisinin en uygun fiyatlı modeli. iPhone XS 999 dolardan, iPhone XS Max 1099 dolardan başlıyor.

Daha iyi değer: iPhone XR, daha pahalı kardeşlerinin (hızlı işlemci, Face ID, kablosuz şarj, geniş açılı ve önden bakan kameralar) en önemli özelliklerinin çoğuna zaten sahip. Bununla birlikte, alüminyum tasarımı biraz daha büyük çerçevelere, daha az su geçirmezliğe ve 3D Touch’a sahip olmayan paslanmaz çelik versiyonlardan biraz daha ağır ve kalın. iPhone XR daha iyi bir pil ömrüne, daha fazla renk seçeneğine ve en önemlisi daha pahalı modellerde kullanılan OLED ekrandan daha parlak bir LCD ekrana sahip. Bu nedenle, iPhone XR, çoğu tüketicinin muhtemelen daha iyi fiyatlandırılmış iPhone XS ve XS Max’den çok daha iyi bir değer, daha yüksek fiyatlı iPhone’ların satışlarını bata vuruyor.

Zamanlama : Daha ucuz yeni iPhone, ileri teknoloji cihazlardan bir aydan daha uzun bir süre sonra gönderildi. Yeni ürünlerin çoğunda olduğu gibi, ürünün ilk çıkışında başlangıçta satış zirvesi yapıyor, zaman içinde giderek düşüyor. iPhone XR satışa çıktığında, zirve satışı, diğer yeni iPhone’ların satışlarını kolayca aştı.

İlginizi çekebilir

İçerikçiye blockchain ile para kazandıran video platformu
26 okunma
26 okunma

İçerikçiye blockchain ile para kazandıran video platformu

Uğur Özdağlı - 12 Aralık 2018

İnternet üzerinden canlı yayın ve video platformu olarak faaliyet gösteren DLive, Lino blockchain tabanlı çalışan ve internet üzerinden canlı yayın yapılan…

Samsung bazı kelimeleri hafifletmeye çalışacak
38 okunma
38 okunma

Samsung bazı kelimeleri hafifletmeye çalışacak

Haber Merkezi - 12 Aralık 2018

Sosyal medyada her gün on binlerce çocuk yaşıtları tarafından siber zorbalığa maruz kalıyor ve bu zorbalık, sadece kelimelerle yapılıyor. Günlük…

İnternet fiyatları bir ayda üç kat uçacak
179 okunma
179 okunma

İnternet fiyatları bir ayda üç kat uçacak

Serhat Ayan - 12 Aralık 2018

Kotasız internet gelecek her şey ne kadar güzel olacak diyenlere hep dikkatli olun demiştik. Kotasız internet çıkınca aynı fiyata sınırsız…

%d blogcu bunu beğendi: