https://ihowtomake.com https://ihowtocheck.com https://ihowtodownload.com https://mybkexperiencex.com https://mycfavisites.com https://ihowtocreate.com https://arbysfeedbacksurvey.com https://ijacklistens.com https://talkasurvey.com https://lowessurveyz.com https://ihowtoinstall.com

Uber’in yeni gelecek Ride Check özelliği hayatınızı kurtarabilir

Uber, sunduğu hizmetin güvenilirliğini iyileştirmek adına, güvenilir kişiler, uygulama içi panik butonu ve yeni bir Güvenlik Merkezi bölümü gibi özellikler için oldukça fazla zaman harcıyor. Londra’daki yetkililerle yaşanan bir çatışmada, Uber’in sadece yolcular için değil, sürücüler için de güvenlik konusuna odaklanılması istendi.

Günümüze bakıldığında araç paylaşımı uygulamaları devasa bir hizmet haline gelmeye başladı. Bu sektörde önde gelen Uber, olası bir kaza durumunu tespit etmeyi ve bu duruma müdahale etmeye yardımcı olacak ekipler göndermeyi hedefleyen bir uygulama geliştiriyor.

Uber’in Ride Check uygulaması nedir?

Yüz milyonlarca Uber şoförü ve yolcusundan gelen GPS verileriyle birlikte ivmeölçer ve jiroskop gibi akıllı telefon sensörlerini kullanacak olan Ride Check adlı yeni özelliği, bir Uber aracının içerisindeyken yüksek bir doğruluk derecesiyle kaza yapıp yapmadığınızı algılıyor.

Ride Check herhangi bir olumsuz durum tespit ettiğinde hem sürücünün hem de yolcunun akıllı telefonuna bir uyarı gönderecek. Eğer sürücü veya yolcu olumsuz bir durum olduğunu doğrularsa acil yardım servisi ve Uber’in güvenlik ekipleri konuma yönlendirilecek. Alternatif olarak eğer yolculuk sıkıntısız devam ediyorsa, her şeyin yolunda gittiğini bildirmek için başka bir düğmeye de basılabilecek.

Kaza sırasında kendi başınıza acil servisi arayabileceğinizi ve Uber’in bu özelliği sunmasının çok önemli olmadığını düşünebilirsiniz. Fakat kaza sırası ve sonrasında vücudunuzda oluşabilecek deformasyonlar veya sadece kaza şokuyla acil servisi arayamayabilirsiniz. Eğer olası bir kaza sonrası yolcu ve sürücü de olumlu veya olumsuz bir cevap vermezse, Uber ekibi ciddi bir olay olasılığına karşı uyarılacak ve acil yardım harekete geçecek.

Uber’in Ride Check uygulamasıyla yapmak istediği şey bir süredir başka firmalar tarafından kullanılıyordu. Zendrive firmasının geliştirdiği General Motors’un OnStar sistemi, kaza sonrasında acil yardımla otomatik olarak bağlantı kuracak şekilde tasarlandı.

Ride Check, aynı zamanda Uber’i olası güvenlik sorunlarına karşı da uyarabilir. Eğer Uber aracı beklenenden daha uzun süreden beri sabit duruyorsa sistem her şeyin yolunda gidip gitmediğini sormak için bir bildirim gönderecek. Yanıt seçeneklerinde ise acil servisi çağır, Uber servisine bildir ve sorun yok olacak.

Önümüzdeki 1-2 ay içerisinde kullanıma açılması beklenen Ride Check uygulaması, şirketin CEO’su Dara Khosrowshahi tarafından Çarşamba günü tanıtılmıştı.

Paylaş