Türkiye’de oldukça ilgi gören ulaşım alternatifi olan Uber, dünya çapında 5 milyar yolculuk rekorunu 6 kıtadan Türkiye’nin de dahil olduğu 24 ülkede eş zamanda kırdı. Dünya çapında 156 yolculuk Uber’in 5 milyarıncı yolculuğu oldu. 20 Mayıs Cumartesi günü gerçekleşen 156 yolculuk Türkiye saati ile 10:29:06’da aynı anda başladı.

2015’in sonunda 1 milyar yolculuk rekorunu, 1 milyar yolculuk rekorunun 6 ay sonrasında 2 milyar yolculuk rekorunu, 2 milyar yolculuk rekorundan 11 ay sonrasında ise 5 milyar yolculuk rekorunu kıran Uber, 5 milyarıncı yolculuğunu; sürücü iş ortağı Bünyamin Aslıyüce’nin Rumeli Hisarı’ndaki bir kahvaltıcıya ulaştırdığı müşterisiyle tamamladı.

Uber, bu rekoru tamamlayan Bünyamin Aslıyüce’nin de dahil olduğu 156 şoföre 500 dolarlık takdir ödülü sunacak.

Uber Türkiye Müdürü Neyran Bahadırlı, 5 milyon yolculuk rekoruyla ilgilil olarak şu açıklamarda bulundu:

“Geçtiğimiz birkaç yıl içinde şirketin bu kadar hızlı büyümüş olmasıyla gurur duyuyoruz. Bu rekora ulaşmamızı sağlayan bu 156 yolculuktan birinin İstanbul’da gerçekleşmesi gerçekten güzel bir sürpriz oldu. Hatta güzel İstanbul’umuzu ziyarete gelen bir turist tarafından yapıldığını görmek bizi ayrıca mutlu etti. Bu durum işimizin küresel boyutunu ve yerel olduğu kadar global kullanıcı ağımızı da bir kez daha göstermiş oldu.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here