Dünyanın en popüler iki taşımacılık uygulaması Uber ve Lyft, sadece otomobillerle değil farklı ulaşım araçlarıyla da taşımacılık gerçekleştirerek dünyada trafiğin azalmasını ve çevre kirliliğinin önlenmesini istiyor. Aynı zamanda sağlık açısından da bisiklet gibi diğer ulaşım araçlarının daha sağlıklı olduğuna inanan iki dev şirket, bisiklet taşımacılığının da pazar lideri olmayı hedefliyor.

Bisiklet paylaşım alanının liderlerinden biri olan Motivate şirketini satın almak için rekabete giren Uber ve Lyft arasında yarışın kazanını Lyft oldu. Lyft, henüz açıklanmayan ancak ciddi bir miktar olduğu tahmin edilen ücret karşılığında Motivate bisiklet paylaşım platformunu tüm teknolojisiyle birlikte satın aldı.

Motivate bisikletleri dijital olarak takip edebiliyor

Motivate isimli bisiklet paylaşım platformu sadece bisiklet kiralama hizmeti sunmakla kalmıyor aynı zamanda bu bisikletleri takip ederek tüm sürüş haritasından teknik performasına kadar detayları geniş bir pencerede takip edebiliyor. Lyft için ise platformdaki bisikletlerden ziyade bu teknolojik özellikler daha büyük bir önem taşıyor.

Paylaş