Uber kendi rakibi Careem’i satın almak için masaya oturdu

Ortaya çıkan bilgilere göre taşımacılık uygulaması Uber, kendi alternatifi Careem'i de satın alarak ulaşamadığı bölgelerde faaliyet göstermek istiyor.

4 Temmuz 2018
550 Görüntülenme

Hem Türkiye hem de dünyanın pek çok farklı noktasında faaliyetleri yasaklanan ve hizmet vermesi engellenen Uber, yaşadığı zorluklara rağmen özellikle Orta Doğu ve Asya bölgesindeki varlığını sürdürmek istiyor.

Bu konuyla ilgili Uber’in nasıl bir adım atacağı merak konusuyken ortaya çıkan iddialara göre şirket, kendi alanındaki rakiplerinden Careem’i satın alacak. Bu bağlamda Uber’in ya 500 milyon dolar yatırım arayışındaki Careem’in büyük hissedarı olacağı ya da şirketi tamamen satın alarak belli bölgelerde faaliyetlerine Careem adıyla devam edeceği konuşuluyor.

Uber’in yaşadığı zorluklar Careem için de geçerli

Uber’in her ne kadar Careem’i satın alarak faaliyet gösteremediği noktalarda hizmetine Careem aracılığıyla devam edebileceği konuşulsa da hem Uber hem de Careem gibi alternatifleri, sarı taksilere engel oldukları gerekçesiyle yasal hizmet vermedikleri söylenerek belli bölgelerde engelleniyor.

Bu noktada Uber’in planı Careem de Uber ismi popüler olana kadar aynı mantıkla çalışmaya devam etmek mi yoksa yepyeni bir isim kullanarak devletlerle müzakere sürecini yönetmek mi? Hep birlikte göreceğiz.

İlginizi çekebilir

Nokia X7’nin ön panel tasarımı sızdırıldı
Mobil
18 okunma
Mobil
18 okunma

Nokia X7’nin ön panel tasarımı sızdırıldı

Eren Kebapçı - 19 Eylül 2018

Nokia'nın uzun süredir merakla beklenen modeli X7 ile ilgili sızıntılar gelmeye başladı. Bugün yapılan bir sızıntıyla Nokia'nın yeni modelinin nasıl…

Okul kantinlerinde Papara Card ile elektronik para dönemi başlıyor
HABER
28 okunma
HABER
28 okunma

Okul kantinlerinde Papara Card ile elektronik para dönemi başlıyor

Eren Kebapçı - 19 Eylül 2018

Milli Eğitim Bakanlığı'nın öğrencilerin okul harçlıklarını kötü alışkanlıklara harcamaması için Papara Card ile ortak geliştirdiği proje, 2018-2019 öğretim yılının başlamasıyla…

Amazon Türkiye resmi olarak faaliyetlerine başladı
Sektörel
300 okunma
Sektörel
300 okunma

Amazon Türkiye resmi olarak faaliyetlerine başladı

Mert Yamak - 19 Eylül 2018

Bir süre önce Türkiye faaliyetlerine resmi olarak başlayacağı konuşulan dünyanın en büyük e-ticaret platformu Amazon'un piyasa koşulları ve kargo sistemiyle…