Uber kendi rakibi Careem’i satın almak için masaya oturdu

Ortaya çıkan bilgilere göre taşımacılık uygulaması Uber, kendi alternatifi Careem'i de satın alarak ulaşamadığı bölgelerde faaliyet göstermek istiyor.

4 Temmuz 2018
395 Görüntülenme

Hem Türkiye hem de dünyanın pek çok farklı noktasında faaliyetleri yasaklanan ve hizmet vermesi engellenen Uber, yaşadığı zorluklara rağmen özellikle Orta Doğu ve Asya bölgesindeki varlığını sürdürmek istiyor.

Bu konuyla ilgili Uber’in nasıl bir adım atacağı merak konusuyken ortaya çıkan iddialara göre şirket, kendi alanındaki rakiplerinden Careem’i satın alacak. Bu bağlamda Uber’in ya 500 milyon dolar yatırım arayışındaki Careem’in büyük hissedarı olacağı ya da şirketi tamamen satın alarak belli bölgelerde faaliyetlerine Careem adıyla devam edeceği konuşuluyor.

Uber’in yaşadığı zorluklar Careem için de geçerli

Uber’in her ne kadar Careem’i satın alarak faaliyet gösteremediği noktalarda hizmetine Careem aracılığıyla devam edebileceği konuşulsa da hem Uber hem de Careem gibi alternatifleri, sarı taksilere engel oldukları gerekçesiyle yasal hizmet vermedikleri söylenerek belli bölgelerde engelleniyor.

Bu noktada Uber’in planı Careem de Uber ismi popüler olana kadar aynı mantıkla çalışmaya devam etmek mi yoksa yepyeni bir isim kullanarak devletlerle müzakere sürecini yönetmek mi? Hep birlikte göreceğiz.

İlginizi çekebilir

Tasarımıyla öne çıkan yeni Alcatel 5 satışa sunuldu
Mobil
22 okunma
Mobil
22 okunma

Tasarımıyla öne çıkan yeni Alcatel 5 satışa sunuldu

Mert Yamak - 16 Temmuz 2018

Uygun fiyatlı akıllı telefonlarıyla Türkiye pazarında da tercih edilen üreticilerden biri olan Alcatel, özellikle sosyal medya kullanıcılarını hedeflediği yeni telefonu…

Xiaomi Redmi S2 duyuruldu
Mobil
34 okunma
Mobil
34 okunma

Xiaomi Redmi S2 duyuruldu

Eren Kebapçı - 16 Temmuz 2018

Hindistan'da yapılan basın toplantısında Redmi S2 kullanıcıların beğenisine sunuldu. 2 mikron pikselli 16MP çözünürlüklü ön kamera ve selfieler için yapay…

Xiaomi, Türkiye pazarı hakkında ne düşünüyor?
Genel
31 okunma
Genel
31 okunma

Xiaomi, Türkiye pazarı hakkında ne düşünüyor?

Eren Kebapçı - 16 Temmuz 2018

Çinli üreticilerin mobil pazarda büyül bir yükseliş içinde olduğunu biliyoruz ve yayınladığımız haberlerde bunu sıklıkla dile getiriyoruz. Mobil pazarda en…