Uber kendi rakibi Careem’i satın almak için masaya oturdu

Ortaya çıkan bilgilere göre taşımacılık uygulaması Uber, kendi alternatifi Careem'i de satın alarak ulaşamadığı bölgelerde faaliyet göstermek istiyor.

4 Temmuz 2018
601 Görüntülenme

Hem Türkiye hem de dünyanın pek çok farklı noktasında faaliyetleri yasaklanan ve hizmet vermesi engellenen Uber, yaşadığı zorluklara rağmen özellikle Orta Doğu ve Asya bölgesindeki varlığını sürdürmek istiyor.

Bu konuyla ilgili Uber’in nasıl bir adım atacağı merak konusuyken ortaya çıkan iddialara göre şirket, kendi alanındaki rakiplerinden Careem’i satın alacak. Bu bağlamda Uber’in ya 500 milyon dolar yatırım arayışındaki Careem’in büyük hissedarı olacağı ya da şirketi tamamen satın alarak belli bölgelerde faaliyetlerine Careem adıyla devam edeceği konuşuluyor.

Uber’in yaşadığı zorluklar Careem için de geçerli

Uber’in her ne kadar Careem’i satın alarak faaliyet gösteremediği noktalarda hizmetine Careem aracılığıyla devam edebileceği konuşulsa da hem Uber hem de Careem gibi alternatifleri, sarı taksilere engel oldukları gerekçesiyle yasal hizmet vermedikleri söylenerek belli bölgelerde engelleniyor.

Bu noktada Uber’in planı Careem de Uber ismi popüler olana kadar aynı mantıkla çalışmaya devam etmek mi yoksa yepyeni bir isim kullanarak devletlerle müzakere sürecini yönetmek mi? Hep birlikte göreceğiz.

İlginizi çekebilir

Youtube sanatçı sayfalarına nota koyuyor
93 okunma
93 okunma

Youtube sanatçı sayfalarına nota koyuyor

Serhat Ayan - 16 Kasım 2018

Youtube, şarkıcıların resmi sayfalarının bulunamıyor olmasını kendine konu yaparak bunun için bir çözüm geliştirmiş. Bunu da sayfalarında bize şu şekilde…

Netflix’in ilk Türk dizisi Hakan: Muhafız’ın resmi fragmanı yayınlandı!
127 okunma
127 okunma

Netflix’in ilk Türk dizisi Hakan: Muhafız’ın resmi fragmanı yayınlandı!

Eren Mutluay - 15 Kasım 2018

Çağatay Ulusoy'un başrolünü oynadığı, yönetmenliğini Baskın ve Housewife filmlerinden tanıdığımız Can Evrenol'un üstlendiği Netflix'in ilk Türk yapımı dizisi Hakan: Muhafız'dan…

Spotify Arap ülkelerine “Yalelli” dedi
168 okunma
168 okunma

Spotify Arap ülkelerine “Yalelli” dedi

Serhat Ayan - 14 Kasım 2018

Spotify, Orta Doğu ve Kuzey Afrika (MENA) Bölgeleri’nde bulunan 13 ülkede,Birleşik Arap Emirlikleri, Suudi Arabistan, Kuveyt, Umman, Katar, Bahreyn, Cezayir,…

%d blogcu bunu beğendi: