Apple, ilk olarak 2015 yılında iPhone 6S ile birlikte Live Photos yani Canlı Fotoğrafları tanıttı. Bu özellik, O zamandan beri popüler olsa da sosyal ağların çok azı tarafında destekleniyor. Ancak, Twitter Live Photos’u görüntülemek için test desteği veriyor gibi görünüyor.

Sosyal medya araştırmacısı Matt Navarra’nın belirttiği gibi , iOS için Twitter’daki kod, uygulamanın Live Photos’u desteklediğini gösteriyor. Bu, Twitter uygulamasında Canlı Fotoğrafları yükleyebilir ve diğer Canlı Fotoğrafları uzun basarak görüntüleyebileceğiniz anlamına geliyor.

Şu anda, bir Canlı Fotoğrafı Twitter’da paylaşmak istiyorsanız, işlem oldukça sıkıntılı. İlk önce iOS’taki Fotoğraflar uygulamasına girmeniz ve Canlı Fotoğrafı alttan yukarı kaydırarak “Döngü” ya da “Sıçrama” ya dönüştürmeniz gerekiyor. Oradan, Loop veya Bounce görüntüsünü Twitter’da paylaşabilirsiniz, bu onu bir GIF’e dönüştürüyor.

Tam olarak Twitter’da ne zaman Live Photos desteğini göreceğimiz belli değil. Özelliğin test edilip, günün ışığını hiç görmemesi de olasılıklar dahilinde.

Paylaş