Jane Manchun Wong adlı bir uygulama araştırmacısına göre Twitter, gelen bildirimleri duraklatabilecek bir “erteleme düğmesi” üzerinde çalışıyor. Uygulamanın test sürümünde, bildirimler sekmesinin sağ üst köşesine yerleştirilen zil şeklinde bir buton ortaya çıktı.

Wong Twitter’ın Android uygulamasında tweetleriniz için bir sessize al seçeneğini geçtiğimiz günlerde fark etti. Üzerinde bir çizgi bulunan çan işareti simgesi, uygulamada bildirimler sekmesi altında bulunuyor.
Bu simgeye basıldığı zaman kullanıcılara üç farklı seçenek sunuluyor. Bu seçenekler sonucunda kullanıcılar bildirimleri 1, 3 ya da 12 saat boyunca kapatabiliyor. Bu özellik yalnızca telefonunuzun bildirim çubuğuna bildirimlerin gelmesinin engelliyor.


Ayarlarınıza bağlı olarak, her retweet, cevap ve benzeri telefonunuzun titremesine veya ses çıkarmasına neden olabilir. Bu da saatler sürebilecek bir durum olduğu için durum fazlasıyla sinir bozucu bir hal alabilir.

Bir Twitter sözcüsü konu hakkında, “Ekibimiz her zaman kişisel deneyimi geliştirecek özellikler düşünüyor. Şu an için test edilen bu özelliklerle ilgili ilerleyen zamanlarda bilgileri paylaşacağız” dedi.

Wong, sessize al özelliğinin hiçbir zaman ortaya çıkmayabileceğini de belirtti.

Paylaş