Twitter’da 140 Karakter Sınırı Herkes için 280’e Çıktı

8 Kasım 2017
122 Görüntülenme

Twitter’ın bir süre önce bazı kullanıcıları için test amacıyla kullanıma sunduğu 240 karakter uygulaması artık tüm Twitter kullanıcılarını kapsıyor.

Uzun süredir 140 karakter sınırında esnemeye giden Twitter, en son yaptığı açıklamayla birlikte 140 karakter sınırını günümüzde yeterli olmadığı gerekçesiyle 280 karaktere yükseltme kararı aldığını açıklamıştı.

Bir süredir yeni 280 karakter uygulamasını bazı kullanıcılarla birlikte test eden Twitter, geçtiğimiz akşam yaptığı açıklamayla Twitter’daki 140 karakterlik sınırın tüm kullanıcılar için 280 karaktere yükseldiğini açıkladı.

Twitter, yeni karakter sınırıyla ilgili yaptığı açıklamayla ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Eylül ayında dünyadaki herkesin tek bir Tweet’le kendini daha kolay anlatabilmesi için 140 karakter limitini artıran bir test uygulamaya başlamıştık. Amacımız, Twitter’ı Twitter yapan hız ve özlüğü koruduğumuzdan emin olarak bu değişikliği mümkün kılmaktı. Tüm verilerin ışığında bu hedefimize ulaştığımızı ve bu değişimi düşüncelerin bir Tweet’e sığdırılmaya çalışıldığı tüm dillerde başlatacağımızı bildirmekten dolayı çok heyecanlıyız.”

Eğer siz de 290 karakterlik Tweet’ler paylaşmak istiyorsanız, sadece Twitter’a giriş yaparak yeni karakter sınırına terfi edebilirsiniz.

İlginizi çekebilir

Nokia X7’nin ön panel tasarımı sızdırıldı
Mobil
67 okunma
Mobil
67 okunma

Nokia X7’nin ön panel tasarımı sızdırıldı

Eren Kebapçı - 19 Eylül 2018

Nokia'nın uzun süredir merakla beklenen modeli X7 ile ilgili sızıntılar gelmeye başladı. Bugün yapılan bir sızıntıyla Nokia'nın yeni modelinin nasıl…

Okul kantinlerinde Papara Card ile elektronik para dönemi başlıyor
HABER
73 okunma
HABER
73 okunma

Okul kantinlerinde Papara Card ile elektronik para dönemi başlıyor

Eren Kebapçı - 19 Eylül 2018

Milli Eğitim Bakanlığı'nın öğrencilerin okul harçlıklarını kötü alışkanlıklara harcamaması için Papara Card ile ortak geliştirdiği proje, 2018-2019 öğretim yılının başlamasıyla…

Amazon Türkiye resmi olarak faaliyetlerine başladı
Sektörel
763 okunma
Sektörel
763 okunma

Amazon Türkiye resmi olarak faaliyetlerine başladı

Mert Yamak - 19 Eylül 2018

Bir süre önce Türkiye faaliyetlerine resmi olarak başlayacağı konuşulan dünyanın en büyük e-ticaret platformu Amazon'un piyasa koşulları ve kargo sistemiyle…

Yorum yap