Bu hafta Joe Rogan ile yaptığı röportaj sırasında Jack Dorsey, atılan tweet’leri düzenleme için destek vereceklerini açıkladı. Dorsey, yeni yazılan bir tweet’in 5 ile 30 saniye arasında bir gecikme ile gönderilmesini sağlayarak, düzenleme işlemine fırsat verebileceklerini söyledi.

Rogan, Twitter’ın kullanıcılarının tweet’lerini düzenleyebileceği bir düzenleme sistemi için destek sunsa da bu tweetin orijinal sürümünün hala görüntülenebileceğini söyledi. Dorsey’in cevabı ise “Twitter tam olarak bu” oldu.

Konuşmanın tam özeti şu şekilde:

“Rogan : Bir yazım hatası veya benzeri bir şey yaparsanız, düzenleme yeteneği güzel. Aynı zamanda insanların orjinalini görebilme yeteneği var mı?

Dorsey : Biz tam olarak buna bakıyoruz. İlk başta düzenlemememizin nedeni, SMS, yazılı mesajlaşma üzerine inşa edilmemiz. Bir metin gönderdikten sonra geri alamazsınız. Yani bir tweet gönderdiğinizde anında gider. Geri alamazsın. Ancak inşa edebilirsiniz, bu yüzden gönderimde 5 saniyeden 30 saniyeye kadar gecikme olabilir. Bunun pencereden düzenleyebilirsiniz.

Rogan : Anlaşılabilirlik daha önemli değil mi? Hala hızlı iletişim kurma yeteneğine sahip olacaksınız.

Dorsey : Eğer bir NBA oyunundaysanız, hızlı olmak istersiniz. Ancak, cumhurbaşkanının ne söylediğini akaracak ve belirli bir açıklamada bulunmasını beklerseniz, muhtemelen biraz daha zamana ihtiyacınız olacak. Burada dinamik olabiliriz.”

Paylaş