Twitter Yılın İkinci Çeyreğinde Kullanıcı Kazanamadı

Bir süredir hakkında işlerin pek de iyi gitmediğini bildiğimiz Twitter, yılın ikinci çeyrek raporlarını açıkladı. Twitter, ikinci çeyrekte analistlerin gelir beklentilerinin üstünde bir kâra ulaşsa da popüler sosyal ağ kayda değer oranda yeni üye kazanamadı.

Açıklanan son çeyrek raporlarına göre Twitter, 328 milyon kullanıcısı olduğunu belirtti. Twitter’ın 328 milyon sınırındaki kullanıcı sayısı, geçtiğimiz çeyrekte açıklanan rakamlarla aynı. Bu da şirketin raporlara yansıyacak düzeyde büyük bir kullanıcı kitlesi kazanamadığını gösteriyor. Öyle ki analistler, şirketin yeni nesle hitap etmediğini belirterek bu çeyrekte 4 milyon kullanıcı elde edeceğini söylerken Twitter’ın bu beklentinin çok daha altında kalması pek de parlak değil.

Twitter her ne kadar büyük oranda yeni kullanıcı elde edemese de kârlılığını beklentilerin üstünde tutmaya devam ediyor. Wall Street Journal, bu çeyrekte Twitter’ın 537 milyon dolar gelir elde edeceğini tahmin ederken Twitter 574 milyon dolar gelire ulaştı. Ayrıca platform aktif kullanıcı sayısını %12 arttırdı.

Yorumlar

yorum

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here