Twitter’a göre uygulama şirketin mevcut kamu ağı dışındaki yeni fikirleri deneyebileceği, test edenlerden geri bildirim alabileceği ve öğrendiklerinin sonucu olarak yeni özellikler geliştirebileceği daha deneysel bir test alanı sunmayı amaçlıyor.

Başlangıçta, yeni Twttr uygulaması konuşmalar için yeni tasarımları test etmeye odaklanacak. Twttr uygulamasıyla durum güncellemeleri ve sabitlenmiş tanıtıcı tweetler gibi özellikler de test edilecek.

Twitter’da ana akış üzerindeki diyaloglar, renk kodlarıyla bir sohbet uygulaması kullanılıyormuş gibi gösteriliyor. Bu, genellikle yan görüşmelerin gerçekleştiği, orijinal postlarda bir şeyi açıklığa kavuşturmak veya tweet’lere cevap vermek için kullanılıyor.

Twitter, zaman içinde üründe yapmak istediği diğer değişiklikleri test etmek için prototip uygulamasını kullanabilir.

Twitter, herkesin test programına kabul edilmeyeceğini açıkladı. Twitter kurallarına uymaları kaydıyla İngilizce ve Japonca konuşan yaklaşık 2 bin kişi programa kabul edilecek.

Twitter, ilk test grubunun önümüzdeki birkaç gün içinde bir e-posta daveti alacağını söyledi. Bir kez alındığında, kullanıcılar katılımlarını doğrulamak için bağlantıya tıklamalı, daha sonra Apple’ın TestFlight’ından başka bir e-posta davetini beklemeli.

Daha sonra yeni Twttr uygulamasını indirebilir ve #LetsHaveAConvo etiketini kullanarak yeni görünümde tweet gönderirken, ana Twitter uygulaması yerine kullanabilirler. Test edenler ayrıca çevrimiçi bir form aracılığıyla geri bildirim gönderebilecek.

Paylaş