(ILLUSTRATION) An illustration dated 12 April 2013 shows the display of a smartphone with the app Vine in Schwerin, Germany. Facebook has been losing users for a while, but services such as Snapchat, Tumblr, Twitter and Vine are becoming more popular. Photo by: Jens Büttner/picture-alliance/dpa/AP Images

Twitter, 6 saniyelik video paylaşım platformu Vine’ı kapatacağını duyurdu.

Popüler birçok sosyal medya fenomeninin çıkış noktası olarak bilinen Vine, Snapchat ve Instagram’ın popülerleşmesi ile aktif kullanıcı sayısında büyük düşüşler yaşamıştı. Çeyrek açıklamasında 350 çalışanı işten çıkarmak zorunda kalacağını açıklayan şirket, aynı şekilde yük olmaya başlayan Vine’ı kapatacağını da duyurdu.

Şimdiye kadar elde edilen geliri kara dönüştüremeyen şirket, 2017’de yeniden yapılanmaya gideceğini de bu raporda belirtti. Son haberlere göre birkaç ay önce satılması planlanan şirketi almak isteyen Google, Salesforce, Disney gibi şirketler platformun kullanıcı kitlesinden çekindikleri için tekliflerini geri çekti.

Twitter, hala uygulamayı indirme ve daha önce yayınlanan videoları izleme şansı tanısa da platforma yeni video yüklenemeyecek. 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here