Twitter, Sosyal Medya Uygulaması Vine’ı Kapatma Kararı Aldı

Twitter, 6 saniyelik video paylaşım platformu Vine'ı kapatacağını duyurdu.


(ILLUSTRATION) An illustration dated 12 April 2013 shows the display of a smartphone with the app Vine in Schwerin, Germany. Facebook has been losing users for a while, but services such as Snapchat, Tumblr, Twitter and Vine are becoming more popular. Photo by: Jens Büttner/picture-alliance/dpa/AP Images

Twitter, 6 saniyelik video paylaşım platformu Vine’ı kapatacağını duyurdu.

Popüler birçok sosyal medya fenomeninin çıkış noktası olarak bilinen Vine, Snapchat ve Instagram’ın popülerleşmesi ile aktif kullanıcı sayısında büyük düşüşler yaşamıştı. Çeyrek açıklamasında 350 çalışanı işten çıkarmak zorunda kalacağını açıklayan şirket, aynı şekilde yük olmaya başlayan Vine’ı kapatacağını da duyurdu.

Şimdiye kadar elde edilen geliri kara dönüştüremeyen şirket, 2017’de yeniden yapılanmaya gideceğini de bu raporda belirtti. Son haberlere göre birkaç ay önce satılması planlanan şirketi almak isteyen Google, Salesforce, Disney gibi şirketler platformun kullanıcı kitlesinden çekindikleri için tekliflerini geri çekti.

Twitter, hala uygulamayı indirme ve daha önce yayınlanan videoları izleme şansı tanısa da platforma yeni video yüklenemeyecek. 

Yorumlar

yorum

What's Your Reaction?

Alkış Alkış
0
Alkış
Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim

Comments 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Twitter, Sosyal Medya Uygulaması Vine’ı Kapatma Kararı Aldı

Giriş Yap

Captcha!
Don't have an account?
Kaydol

Şifremi Unuttum

Back to
Giriş Yap

Kaydol

Captcha!
Back to
Giriş Yap
Choose A Format
Trivia quiz
Poll
Story
List
Meme
Video
Image