Twitter, tweet’lerde konum etiketleme seçeneğini kaldırdığını söyledi. Bu özellik, Twitter’ın güncellenmiş kamerasıyla fotoğraflar için geçerli olacak. Şirket bunun nedeni olarak “çoğu insanın Tweet’lerde konumlarını etiketlememesi” olduğunu söyledi.

Twitter konu hakkında, “Çoğu kişi, Twitter’da mesaj veya fotoğraf atarken bulunduğu konumu doğru bir şekilde etiketlemiyor. Bu yüzden, Twitter üzerinden edindiğiniz mesajlaşma ve paylaşım deneyiminizi basitleştiriyoruz. Twitter’ın güncellenmiş olan kamera özelliği ile konumunuzu etiketlemeye devam edebileceksiniz. Bu özellik, olay yerinde yaşadığınız anları paylaşmak adına kullanışlıdır.” dedi.

Twitter kullanıcıları “gizlilik ve güvenlik” menüsünde konum paylaşma özelliklerinden vazgeçebilirler. Kesin konum bilgilerinizi paylaşmak istemiyorsanız, hala Twitter’ın kamerasında mevcut olduğundan özelliği kapalı tutmaya devam etmelisiniz.

Tweet’lerin kesin konum paylaşma özelliği kaldırıldıktan sonra, nerede olduklarını paylaşmak isteyen kullanıcılar Foursquare gibi hizmetler aracılığıyla bunu yapabilir.

Paylaş