Günümüzün belki de en büyük sosyal medya uygulamalarından Twitter aldığı nihai karar ile geçtiğimiz günlerde büyük bir değişime girişti. Söz konusu değişim Twitter için de önemli bir adım oldu. Zira bu değişimden sonra mobil site komple değişti diyebiliriz. Yeni internet sitesi tasarımını tanıtan Twitter, Android ve Ios üzerinde oldukça farklı bir çalışma yapıyor. Lakin ikisinin de ortak noktası aynı. İkisi de verimli ve düzenli bir iletişim üzerine kurulu bir çalışma yapmak, yaratmak istiyor. Kullanıcıların geri dönüşlerini merak eden Twitter her seferinde bu dönüşümleri kullandı. Yeni tasarımda profil resminize tıklayarak karşınıza çıkarılan detayları çok daha rahat şekilde görüntüleyebiliyorsunuz. İstatistiklerden tutun da ayarlara kadar aklınıza gelen her türlü detayı yakından takip edebiliyorsunuz. Uygulama yapı olarak oldukça minimal bir halde hizmet sunuyor.

Sadeliğin ve Minimalliğin Gücü Adına

Sadelik sosyal medyanın ve hayatımızın belki de en önemli artısı. Hatta bir dağınık insan yaşamının belki de en lüks ihtiyacı. Bunu fark eden pek çok internet sitesi, proje ve online çalışma her zaman için kendine dair ürettiği farklılıkları ortaya çıkarmaya devam ediyor. Bu kapsamlar sayesinde ayrıcalıklı bir yaklaşım sergileniyor. Bu yüzden Twitter sade bir yapıya doğru ilerledi ve bu yapı sayesinde de çok farklı çalışmalar üretildi. Twitter yeni tasarımını bütün nihai kullanıcılara ulaştırması için, ortalama bir ya da iki gün geçecek diyebiliriz. Yetkililerin ihtiyaçlarına göre tüm kullanıcılara ulaşılması oldukça önemli bir çalışma. Minimal hale gelen uygulamalar kullanım artısı ile de çok akıllı yapılar sunuyor.

Instagramda Böyle Yapmıştı

Son dönemlerde yenilenen tasarımlar Instagram üzerinde de dikkat çekmişti. Hatırlarsanız Instagram köklü değişimi ile minimal tasarımını da büyük bir noktaya ulaştırmıştı. Bu manada karşımıza çıkarılan her türlü yenilik incelikli bir hale geliyor. Twitter da bu yolda ilerlediği için farklılıkların içerisinde özverili bir yapı sunuyor. Zihnimizin dinginliğine dair farklı bir nokta ve kolay kullanımı en pratik haliyle sunmaya çalışan Twitter dünya ve ülke gündemine dair pek çok çözüm sunuyor. Merakla yeni gelişmeleri bekliyoruz.

Paylaş