TurkNet, Adil Kullanım Kotası’nı Tamamen Kaldırdığını Duyurdu!

20 Eylül 2017
309 Görüntülenme

Bir süredir kendi altyapısının olduğu bölgelerde Adil Kullanım Kotası’nı tamamen kaldıran, kaldıramadığı bölgelerde ise müşterilerine yüksek kotalı AKK hizmeti sunan TurkNet, bu sabah İstanbul’da düzenlediği basın toplantısında önemli bir açıklamaya imza attı.

Artık TurkNet, kendi altyapısı olmadığı bölgelerdeki aboneleri için de Adil Kullanım Kotası’nı kaldırarak hayallerdeki tamamen AKK’siz internet hizmetini müşterilerine sunacak. Üstelik TurkNet, AKK’yı tamamen kaldırmak için abonelerinden ek bir ücret dahi talep etmiyor.

Şirketin yaptığı açıklamaya göre TurkNet kullanıcıları, ‘kotam bitti’ derdi olmadan 7 gün 24 saat aynı kalitede AKN’siz ve taahhütsüz interneti, her yöne 1.000 dakika telefon hizmetiyle birlikte ayda 59,99 TL fiyatıyla kullanabilecek.

Ayrıca internet hızı konusunda da rakiplerine karşı büyük bir iddiada bulunan TurkNet, kendi altyapısında olan müşterilerine 100mbit’e kadar, kendi altyapısında olmayan müşterilerine ise 35mbit’e kadar internet hızı sunabiliyor.

Cem Çelebiler ilk adımı, 2016 Mart ayında, o dönem Türkiye’deki ortalama kullanımın yaklaşık üç katı olan 150 GB AKN’li interneti ve her yönde ayda 1.000 dakika telefon hizmetini tüm müşterilerine taahhütsüz olarak ayda 59,99 TL’ye sunarak attıklarını söyledi. İkinci adım olarak, Yerel Ağın Paylaşıma Açılması (YAPA) uygulamasıyla, sadece bakır kablolar gibi pasif bileşenleri kiralayarak, kendi aktif altyapıları üzerinden kullanıcılarına ulaşmaya başladıklarını, böylece maliyetlerinde önemli bir düşüş sağladıklarını anlatan Çelebiler, “üçüncü adım olarak, bu maliyet düşüşü ile 20 Nisan’dan itibaren aktif altyapıda bulunan TurkNet abonelerinin, AKN’siz internet kullanmasını sağladık. Dördüncü adımda yaz boyunca aktif altyapıda olmayan tüm müşterilerimizin AKN’lerini 250 GB’ta çıkartarak altyapımızı test ettik” diye konuştu. Testlerde kullanımların anlamlı bir şekilde arttığını, uzun yıllardır planlı yatırımlarla büyüyen altyapılarının da bu artışı kolayca kaldırdığını belirten Çelebiler “son adım olarak tüm mevcut ve aramıza yeni katılacak müşterilerimizin AKN’siz internet keyfi yaşamaya hazır olduğuna karar vererek, AKN’yi tamamen kaldırdık” diyerek sözlerine son verdi.

İlginizi çekebilir

Apple, iOS 12.2 güncellemesini yayınladı
37 okunma
37 okunma

Apple, iOS 12.2 güncellemesini yayınladı

Onur Binay - 26 Mart 2019

Apple, “Şov zamanı” etkinliğinin ardından iOS 12.2 güncellemesini de iPhone ve iPad sahiplerine sundu. Güncelleme Apple News+ için gerekli ortamı…

Apple ilk oyun aboneliği servisi Apple Arcade’i duyurdu
31 okunma
31 okunma

Apple ilk oyun aboneliği servisi Apple Arcade’i duyurdu

Onur Binay - 26 Mart 2019

100’den fazla yeni ve özel oyun içerecek serviste Hironobu Sakaguchi, Ken Wong, Will Wright ve daha birçok ünlü yapımcıya ait…

Apple, Netflix gibi kendi film ve dizilerini yayınlayacağı Apple TV+ adlı servisini tanıttı
36 okunma
36 okunma

Apple, Netflix gibi kendi film ve dizilerini yayınlayacağı Apple TV+ adlı servisini tanıttı

Onur Binay - 25 Mart 2019

Apple, Netflix gibi kendi orijinal içeriklerini yayınlayacağı Apple TV+ adlı servisini Steven Speilberg, Reese Witherspoon, Jannifer Aniston, Steve Carrel gibi…

%d blogcu bunu beğendi: