TurkNet, Adil Kullanım Kotası’nı Tamamen Kaldırdığını Duyurdu!

20 Eylül 2017
261 Görüntülenme

Bir süredir kendi altyapısının olduğu bölgelerde Adil Kullanım Kotası’nı tamamen kaldıran, kaldıramadığı bölgelerde ise müşterilerine yüksek kotalı AKK hizmeti sunan TurkNet, bu sabah İstanbul’da düzenlediği basın toplantısında önemli bir açıklamaya imza attı.

Artık TurkNet, kendi altyapısı olmadığı bölgelerdeki aboneleri için de Adil Kullanım Kotası’nı kaldırarak hayallerdeki tamamen AKK’siz internet hizmetini müşterilerine sunacak. Üstelik TurkNet, AKK’yı tamamen kaldırmak için abonelerinden ek bir ücret dahi talep etmiyor.

Şirketin yaptığı açıklamaya göre TurkNet kullanıcıları, ‘kotam bitti’ derdi olmadan 7 gün 24 saat aynı kalitede AKN’siz ve taahhütsüz interneti, her yöne 1.000 dakika telefon hizmetiyle birlikte ayda 59,99 TL fiyatıyla kullanabilecek.

Ayrıca internet hızı konusunda da rakiplerine karşı büyük bir iddiada bulunan TurkNet, kendi altyapısında olan müşterilerine 100mbit’e kadar, kendi altyapısında olmayan müşterilerine ise 35mbit’e kadar internet hızı sunabiliyor.

Cem Çelebiler ilk adımı, 2016 Mart ayında, o dönem Türkiye’deki ortalama kullanımın yaklaşık üç katı olan 150 GB AKN’li interneti ve her yönde ayda 1.000 dakika telefon hizmetini tüm müşterilerine taahhütsüz olarak ayda 59,99 TL’ye sunarak attıklarını söyledi. İkinci adım olarak, Yerel Ağın Paylaşıma Açılması (YAPA) uygulamasıyla, sadece bakır kablolar gibi pasif bileşenleri kiralayarak, kendi aktif altyapıları üzerinden kullanıcılarına ulaşmaya başladıklarını, böylece maliyetlerinde önemli bir düşüş sağladıklarını anlatan Çelebiler, “üçüncü adım olarak, bu maliyet düşüşü ile 20 Nisan’dan itibaren aktif altyapıda bulunan TurkNet abonelerinin, AKN’siz internet kullanmasını sağladık. Dördüncü adımda yaz boyunca aktif altyapıda olmayan tüm müşterilerimizin AKN’lerini 250 GB’ta çıkartarak altyapımızı test ettik” diye konuştu. Testlerde kullanımların anlamlı bir şekilde arttığını, uzun yıllardır planlı yatırımlarla büyüyen altyapılarının da bu artışı kolayca kaldırdığını belirten Çelebiler “son adım olarak tüm mevcut ve aramıza yeni katılacak müşterilerimizin AKN’siz internet keyfi yaşamaya hazır olduğuna karar vererek, AKN’yi tamamen kaldırdık” diyerek sözlerine son verdi.

İlginizi çekebilir

Teknoloji Haberleri
75 okunma
75 okunma

Teknoloji Haberleri

Serhat Ayan - 15 Ocak 2019

İçişleri Bakanlığı uyuşturucu karşıtı uygulama geliştirdi İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, uyuşturucu konrusunda aileleri bilinçlendirmek için geliştirdikleri uygulamayı şöyle tanıttı: Vatandaşlarımızın…

Turkcell bağlantı için 9 TL alma uygulamasını erteledi
310 okunma
310 okunma

Turkcell bağlantı için 9 TL alma uygulamasını erteledi

Serhat Ayan - 15 Ocak 2019

Turkcell geçtiğimiz günlerde cep telefonundan internete bağlanınca 9 TL verileceğini, bunun verilmemesi için hızlı giriş uygulamasının kullanılacağını duyurmuştu. Yine aynı…

Nissan görünmeyeni görünür kılıyor
178 okunma
178 okunma

Nissan görünmeyeni görünür kılıyor

Timur Akkurt - 13 Ocak 2019

Nissan geçmiş dönemde oldukça yüksek fiyatla satılan teknolojileri herkesin alabileceği fiyat skalasına getirme gayretlerine son sürat devam ediyor. Gerek Avrupa'nın…

%d blogcu bunu beğendi: