Sınırlı sayıda üretilen ve Türkiye’ye özgü donanımlara sahip olan Alman devi Porsche’nin kompakt SUV model serisi Macan, 4 silindir turbo şarjlı ve benzinli 2.0 litrelik motoruyla yüksek performans ve konforu bir araya getiriyor.

Porsche Macan SUV kategorisinin spor arabası olarak adlandırılıyor. Porsche Macan 3 yıl önce ilk kez Türkiye’de satışa sunulmasının ardından gördüğü ilgiyle beraber Türkiye’ye özgü donanımları olan yeni serisiyle yenilendi.

Porsche marka kalitesini her detayda sunan Macan, gerek sürüş konfor ve dinamiği, gerek yüksek performansı, gerekse teknolojisiyle adeta Porsche severlerin gözlerini dolduruyor. Macan’ın 2.0 Litrelik turbo şarjlı motoru 252 beygir güç üretiyor.

Yüksüz ağırlığı 1.770 kilogram olan Porsche Macan, motor kapasitesini muhteşem sürüş deneyimi ve sportif sürüş kabiliyetine dönüştürüyor. Macan bu performansı PTM yani Porsche Çekiş Yönetimi’ne borçlu. Sürekli 4 çeker sisteminin, hassas direksiyon kullanımı ve çevik bir süspansiyon etkileşimiyle sağlıyor.

Macan standart 7 ileri PDK çift kavramlı şanzımana sahip. 2.0 Litrelik motoru ve başarılı bir ivmelenme yakalayan 370 Nm Tork kuvvetiyle 6,7 saniyede 100km/s hıza ulaşıyor. İsteğe bağlı Sport Chrono paketi ile bu süre 6,5 saniyeye düşüyor. Maksimum hız değeri 229km/s olan Porsche Macan performans testleri ile de oldukça verimli. Lastik ve tekerlek birleşimine bağlı olarak Macan, yapılan değerlendirmelere göre şehir içi 100 kilometrede 7,41 litre yakıt tüketiyor. Bu durum şehir dışı için ise 100 kilometrede 7,21 litre.

Dış görünüş olarak önceki modelleriyle küçük farklar dışında ayrıntıya gitmeyen Porsche Macan’ın dış görünümünde yenilik olarak yan camlara siyah şerit, zımparalanmış paslanmaz çelikten iki tek egzoz sistemi ve tekerleklerin arka tarafından siyah fren kaliperleri bulunuyor.  Konsol’da değişikliğe gitmeyen Macan yine 7-inç bir ekrana sahip. Kullanıcılarına yine Porsche İletişim Yönetimi sistemiyle yol yardımı sunan Macan yeni özellik olarak getirdiği Apple CarPlay’ı kullanabilmek için PCM üzerinden Apple telefon bağlama özelliği sunuyor.

Türkiye’de İstanbul, Bursa, Ankara, İzmir, Mersin ve Antalya’daki satış ofislerinde bulunan Türkiye’ye özel donanımlı Porsche Macan’lar ilgilenen müşterileri için 385.000 TL’den başlayan fiyatlarla ve 6 farklı model seçeneğiyle alıcılarını bekliyor.

Paylaş