Hack’n Break’in ilk gününde, üreten, tasarlayan ve yaratıcı bir kitle, yatırımcı ve mentorlarla bir araya geldi. 

Türkiye’nin ilk açık inovasyon kampı Hack’n Break’in ilk gününde, üreten, tasarlayan ve yaratıcı bir kitle, yatırımcı ve mentorlarla bir araya geldi. Sosyal aktivitelerle desteklenen etkinliğin ilk gününde; eğitim inovasyonu, IoT, web teknolojileri, UI, UX üzerine eğitim ve workshoplar verildi. Start-upların projelerini yatırımcı ve mentorlara sunma fırsatı bulduğu StartupTalks buluşmasının ardından katılımcılar akşam saatlerinde Network Nights bir araya geldi.

Bager Akbay’ın mentorlüğünde “Eğitim Ortamları Tasarlama” başlıklı iki gün sürecek olan  ideathonda, katılımcılar hem sosyal fayda hem ticari amacın bir arada olduğu bir üretim mekanı tasarlanması için beyin fırtınası odaklı bir çalışma gerçekleştirdi.

Muharrem Taç, “Raspberry Pi Arduino ile IOT Geliştirme” başlıklı seminerde yazılım geliştirenlerden elektronikçilere ve öğretmenlere kadar çok geniş yelpazede bir katılımcı kitlesine IoT uygulamaları geliştirmeye nereden başlanır, neler yapılabilir ile pazarda yer alan RASPBERRY PI, ARDUINO gibi kartlar ve açık kaynak kodlu uygulamalar hakkında ipuçları verdi. Aras Bilgen ise “Çağın Teknolojilerinde Kullanıcı Deneyimi” başlıklı eğitiminde herkesin kullanıcı araştırması yapabileceğinden bahsetti.

1 YORUM

  1. Sanırım zigbee, z-wave, wemo, thread, bluetooth le gibi bağlantı standartları da 802.11’in yanında tanıtılıyordur. Son zamanlarda bunlar bir miktar göz ardı edilyor gibi.. Bir de lütfen bu IOT cihazlarının temel sorununun güvenlik olacağı gözlerden kaçmasın.

    Çoğu yazılımcılar bir şekilde bağlantı kurdurup cihazı çalıştırıyorlar; lakin dışarıdan müdahale edilmesine karşı önlem, bağlantı standartının güvenliğinden ibaret oluyor.

    Dikkkat! Artık sadece birileri bizi gözetlemeyecek, hayatımıza direk müdahale de edebilecekler..

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here