18 yıldır elektrik-elektronik sektöründe Türkiye’nin en çok ihracat yapan firması olan Vestel, bu yıl da Türkiye’nin en çok ihracat yapan firması olarak bu alandaki birinciliğini 19 yıla uzatmayı başardı. Türkiye İhracatçılar Meclisi tarafından 2.4 milyar dolarlık ihracatla elektrik-elektronik sektöründe Türkiye ihracat birincisi seçilen Vestel, genel sıralamada da ihracat 6.’sı şirket seçildi.

İhracat şampiyonluğu ödülünün sahibi Zorlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Zorlu’ya ödülü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından verildi. Ardından şu açıklamayı yaptı:

“Elektronik sektöründe 19 yıldır aralıksız ihracat lideri olmanın gururunu yaşıyoruz. Zorlu Grubu olarak, kurulduğumuz günden bu yana yaptığımız her işte her zaman liderliği hedefledik. Ne mutlu ki, yıllardır Türkiye’nin en başarılı ihracatçıları arasında yer alıp, sektörümüzde ihracat şampiyonu oluyoruz”

Ahmet Zorlu, her zaman ‘önce vatanım’ felsefesi ile hareket ettiğini ve bu şekilde hareket edeceğini belirtti:

“Bugün baktığınızda Ar-Ge ve Ür-Ge çalışmalarına yaptığımız yatırımlarla uluslararası standartlarda ürünler üretip, bu ürünlerimizi dünyanın dört bir yanına ulaştırıyor, ülkemiz ekonomisinin cari açığının kapatılmasına katkıda bulunmanın gururunu yaşıyoruz. Üst üste 19 yıldır aldığımız bu ödül de doğru yolda olduğumuzun bir göstergesi. Bu motivasyonla ülkemiz için daha çok çalışıp, daha çok üreteceğiz”

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here