Türkiye’de e-ticaret siteleri için güven damgası geliyor

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) yaklaşık bir ay sonra e-ticaret siteleri için "güven damgası" vereceğini açıkladı.

6 Temmuz 2018
521 Görüntülenme

Türkiye’de her yıl e-ticaret siteleri önemli satış rakamlarına ulaşarak büyümesini sürdürüyor. Bu büyümeyle birlikte sadece Türk e-ticaret siteleri yüksek satış rakamlarına ulaşmakla yetinmiyor aynı zamanda birçok uluslararası şirket de Türk e-ticaret sektörüne yatırımlarını sürdürüyor.

Her ne kadar e-ticaret sektörü artan satışlar ve uluslararası yatırımlarla belli bir noktaya gelmiş olsa da hala birçok vatandaş, internetten siteleri üzerinden alışveriş yapmaya güvenmiyor. Bazı kullanıcılar ise güvenilir olduğunu düşündükleri sayılı birkaç site dışında sahte olma tehlikesi karşısında o sitelerden uzak duruyor.

Bu konuyla ilgili bir düzenleme hazırlayan Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB), yeni dönemle birlikte e-ticaret siteleri için güven damgası vermeye başlayacak. TOBB’un açıklamasına göre yaklaşık bir ay sonra e-ticaret siteleri tarafından bu damga için başvurular alınmaya başlanacak ve TOBB’un değerlendirmesi sonucunda damgalar e-ticaret sitelerine verilecek.

Bu damganın tam olarak nasıl sağlanacağı, hangi koşullarda verileceği ve doğrulunun net bir şekilde nasıl tespit edileceği ise henüz bilinmiyor.

İlginizi çekebilir

İçerikçiye blockchain ile para kazandıran video platformu
31 okunma
31 okunma

İçerikçiye blockchain ile para kazandıran video platformu

Uğur Özdağlı - 12 Aralık 2018

İnternet üzerinden canlı yayın ve video platformu olarak faaliyet gösteren DLive, Lino blockchain tabanlı çalışan ve internet üzerinden canlı yayın yapılan…

Samsung bazı kelimeleri hafifletmeye çalışacak
44 okunma
44 okunma

Samsung bazı kelimeleri hafifletmeye çalışacak

Haber Merkezi - 12 Aralık 2018

Sosyal medyada her gün on binlerce çocuk yaşıtları tarafından siber zorbalığa maruz kalıyor ve bu zorbalık, sadece kelimelerle yapılıyor. Günlük…

İnternet fiyatları bir ayda üç kat uçacak
194 okunma
194 okunma

İnternet fiyatları bir ayda üç kat uçacak

Serhat Ayan - 12 Aralık 2018

Kotasız internet gelecek her şey ne kadar güzel olacak diyenlere hep dikkatli olun demiştik. Kotasız internet çıkınca aynı fiyata sınırsız…

%d blogcu bunu beğendi: