Geleceğin para birimi olarak nitelendirilen kriptolu sanal para birimi Bitcoin, her geçen gün yaygınlaşmaya ve yatırımcılar için bir fırsat kapısı olmaya devam ediyor. Özellikle sanal madencilik gibi olaylarla bilgisayar bileşenlerinin de fiyat dengesini bir anda değiştiren Bitcoin ülkemizde de yaygın bir şekilde izlenen bir para birimi haline geldi.

Ayrıca Okuyun: New York’ta Bir Anaokulu Dolar Yerine Bitcoin ile Ödeme Almaya Başladı!

Doviz.com tarafından paylaşılan bilgilere göre Türkiye’deki yatırımcılar da Bitcoin başta olmak üzere sanal kriptolu para birimlerine ilgi duyuyor. Öyle ki Doviz.com verilerine göre her gün 20.000’den fazla kişi aktif olarak Bitcoin ve Litecoin para birimlerini takip ediyor. Aynı zamanda yıl başından bu yana Doviz.com, Bitcoin’in değerinin %145.14 arttığını Litecoin’in ise değerinin %946,15 arttığını gösteriyor.

Şu anda Bitcoin’in geleceğine yönelik net bir bilgi olmasa ve birçok analist bu para biriminde düşüş yaşanabileceğini söylese de hem Türkiye’den hem de dünyadan paylaşılan veriler artık geleceğin para birimlerinin Bitcoin ya da muadili diğer sanal para birimleri olacağının en büyük işareti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here