Türkiye menşeili ürünler Yandex ile Rusya’da satışa çıkıyor

22 Ağustos 2018
1100 Görüntülenme

Türkiye ve Amerika Birleşik Devletleri arasında yaşanan ekonomik olaylardan sonra Güney Kore, Çin ve Rusya gibi ülkelerle Türkiye’nin ekonomik alanda daha yakın ilişkiler kurduğu yönündeki haberler de gündeme gelmeye başladı. Son aktarılan bilgilere göre Rusya merkezli teknoloji devi Yandex, kendi Rusya’daki e-ticaret platformu Yandex.Market üzerinden Türkiye menşeili ürünlerin satışını gerçekleştirecek.

Yandex.Market İnternet Sitesi (market.yandex.ru)

Sputnik Türkiye’nin Rus Kommersant gazetesini kaynak alarak hazırladığı habere göre Yandex ve Sberbank tarafından kurulan Yandex.Market için Yandex ve Ziylan Grup anlaşmaya vardı. FLO, Polaris ve Uğur gibi markalarıyla tanıdığımız Ziylan Grup, kendi imzasını taşıyan ürünlerini Yandex.Market üzerinden Rusya’da satışa sunacak.

Türkiye’nin ihracatına katkı sağlayacak

Ziylan Grup’un Yandex.Market üzerinden Rusya’da satışını gerçekleştireceği ürünlerin tamamı Türkiye menşeili olacağı için Rusya’da yapılacak olan satışlar, Türkiye’nin de ihracatına katkı sağlayacak. Aynı zamanda Ziylan Grup ile yapılan bu anlaşma Yandex.Market’in ilk büyük uluslararası anlaşması olacak.

Yapılan açıklamalara göre ekim ayıyla birlikte başlayacak iş ortaklığında hangi ürünlerin satışa çıkacağı ve ne kadar adetle Rusya’daki tüketicilerin beğenisine sunulacağı ise bilinmiyor.

İlginizi çekebilir

Günlük temassız ödeme adedi 1 milyona ulaştı
24 okunma
24 okunma

Günlük temassız ödeme adedi 1 milyona ulaştı

Onur Binay - 18 Mart 2019

BKM, şubat ayı kartlı ödeme verilerine ilişkin açıklamada bulundu. Buna göre kolay, hızlı ve güvenli ödeme imkânı sağlayan temassız teknolojisi…

Google oyun sektörüne girmeye hazırlanıyor
25 okunma
25 okunma

Google oyun sektörüne girmeye hazırlanıyor

Onur Binay - 18 Mart 2019

Newsweek dergisinin haberine göre Google, bulut tabanlı ve Netflixe benzeyen  bir sistem ile sektörün tüm yapısını değiştirmeyi hedefliyor. Google’ın yeni sisteminde…

Apple yeni iPad Air ve iPad mini’yi duyurdu
30 okunma
30 okunma

Apple yeni iPad Air ve iPad mini’yi duyurdu

Onur Binay - 18 Mart 2019

iPad Air, daha ince tasarıma, 10.5 inç ekrana ve Apple A12 Bionic yonga sete sahip.  Ekran, 2224 x 1688 piksel…

%d blogcu bunu beğendi: