Türkiye Gamescom’a Damgasını Vuruyor

17 Ağustos 2016
84 Görüntülenme

Gamescom’da bu yıl partner ülke olarak yer alan Türkiye, 500 metrekareden fazla bir alana yayılan standıyla, fuarın daha ilk gününden katılımcıların ve medyanın ilgi odağı olmayı başardı.

Türkiye Oyun Geliştiricileri Derneği (TOGED), ODTÜ TEKNOKENT ve Elektrik Elektronik ve Hizmet İhracatçıları Birliği’nin (Turkish Electro Technology – TET) destekleriyle hazırlanan stantta bu yıl hem oyun ve yazılım sektörünün ileri gelen firmaları hem de bağımsız geliştiriciler yer almakta.

Türkiye’nin bağımsız oyun geliştiricilerine verdiği destek kapsamında başlattığı Turkey Loves Indies kampanyası, Gamescom’daki Türkiye standının odağını oluşturuyor. Türkiye’de oyun geliştiricilerine sunulan desteklerin dünyanın her yerindeki bağımsız geliştiricilere duyurulmasını hedefleyen kampanya katılımcılardan büyük ilgi görüyor.


Bunun yanında Tükiye standında yer alan firmalar, stantlarıyla özellikle yabancı basın ve girişimcilerin daha ilk günden dikkatini çekmeyi başardı. Mount & Blade serisiyle uluslararası arenada büyük başarı kazanmış ve milyonlarca oyuncuya ulaşmış Taleworlds Entertainment, serinin heyecanla beklenen son oyunu Mount & Blade II: Bannerlord’u özel tasarlanmış standında uluslararası basına tanıtmaya devam ediyor.

Taleworlds Entertainment’ın yanı sıra stantta 1010! oyunuyla mobil oyuncuların beğenisini kazanmış ve geçtiğimiz aylarda İngiltere ofisini açmış Gram Games; MoBu ve Legendary Team oyunlarıyla 2015 Kristal Piksel Video Oyun Ödülleri’nde birçok ödüle layık görülen Panteon; Steam’de yeşil ışık almış yerli korku oyunu No:70’in yapımcıları No70 Games; Darklings ve Rop gibi oyunlarla Apple Store’da üst sıralarda yer almış Mildmania; VR ile ilgili çalışmalarıyla göz dolduran Hologram gibi geliştirici firmalar yer almakta. Bu firmalara Simsoft, Game Looper, DIGITOY GAMES, GamePro, Kodobur, Magiclab, UDO Games ve Reality Arts eşlik ediyor.

2008’den beri oyun geliştiricilere çeşitli destekler sağlayan ve 400 üzerinde oyunla 2 milyon dolar ihracat eşiğini geçen ATOM da 12 projeyle fuar alanında yer alıyor.

İlginizi çekebilir

Instagram’a takipçilerden çıkarma özelliği geliyor
Sosyal Medya
10 okunma
Sosyal Medya
10 okunma

Instagram’a takipçilerden çıkarma özelliği geliyor

Ekin Kollama - 18 Temmuz 2018

Günlük hayatımızın olmazsa olmazı haline gelen popüler fotoğraf paylaşım platformu Instagram, kullanıcıların bir süredir beklediği "takipçilerden çıkarma" özelliğini devreye sokmaya…

LG, Apple için 20 Milyon LCD panel üretecek
Mobil
23 okunma
Mobil
23 okunma

LG, Apple için 20 Milyon LCD panel üretecek

Eren Kebapçı - 18 Temmuz 2018

Apple'ın eylül ayında tanıtması beklenen yeni iPhone modelleri büyük bir merakla bekleniyor. Elimize gelen sızıntılar ise Apple'ın, LG'den 20 Milyon…

Bir efsane daha bitti: Yahoo Messenger resmen kapatıldı
Yazılım ve Uygulamalar
22 okunma
Yazılım ve Uygulamalar
22 okunma

Bir efsane daha bitti: Yahoo Messenger resmen kapatıldı

Haber Merkezi - 18 Temmuz 2018

MSN ve AOL Messenger'in ardından Yahoo Messenger da yolun sonuna geldi. 17 Temmuz'dan itibaren mesajlaşma özelliği kullanıma kapatıldı. Yahoo Messenger’ı…

Yorum yap