Urettiği yazılımlar ve dijital servisleriyle dünya genelinde telekom operatörlerinin dijital dönüşümünde önemli bir yere sahip olan Turkcell, bugün yayınladığı basın bülteninde Rusya’nın lider teknoloji şirketlerinden Mail.ru Grubu ile iş birliği için görüşmeye başladığını duyurdu.

Turkcell Grubu, Turkcell’in uluslararası iştiraki olan Lifecell Ventures ve Rusya merkezli Mail.ru Grubu arasında başlayan görüşmeler, yapılan açıklamaya göre sosyal medya ve e-posta servisleri başta olmak üzere internet hizmetleri alanında yapılabilecek iş birlikleri üzerine sürdürülüyor.

“Mail.ru ile görüşmelere büyük bir heyecanla başlıyoruz”

Kaan Terzioğlu, Turkcell Genel Müdürü

Konuyla ilgili açıklama yapan Turkcell Genel Müdürü Kaan Terzioğlu“Rusya’nın iletişim ve eğlence devi Mail.ru Grubu ile görüşmelere büyük bir heyecanla başlıyoruz. Bu görüşmeler, uluslararası bir iş birliği kapsamında dijital hizmetlerimizi tüm dünyaya genişletmenin bir adımı olacak. Müşterilerimiz için en iyi alternatifler olacağını düşündüğümüz dijital çözümleri, yerel ihtiyaçlara göre özelleştirme konusunda deneyimliyiz. Bu deneyimlerimizi stratejik ortağımızla da paylaşacağız. Böylece bölgemizin en önemli oyuncularından biri olmayı, hizmetlerimizi dünyaya ihraç etmeyi ve yeni bir rekabet alanı yaratmayı amaçlıyoruz.” dedi.

Mail.Ru Grup Rusya Genel Müdürü Boris Dobrodeev ise işbirliğini şöyle yorumladı: “Dünyanın önde gelen telekomünikasyon şirketlerinden ve dijital dönüşümün öncülerinden Turkcell ile başarılı bir stratejik ortaklık kuracağımızdan eminiz. E-posta çözümlerimiz Turkcell’in dijital hizmet ekosistemini daha da geliştirebilir. Ayrıca sosyal ağlarımızın da Türkiye’de büyük bir potansiyeli olduğunu düşünüyor, Turkcell gibi güçlü bir yerel ortak sayesinde Türkiye pazarında büyük bir sosyal medya platformuna dönüşebileceklerine inanıyoruz.”

Basın bülteninden derlenmiştir.

Paylaş