Türk oyun stüdyosu Lokum Games tarafından geliştirilen ve düşük sistem gereksinimleriyle oynanabilen MMOFPS türündeki Zula, geçtiğimiz günlerde sürpriz bir kararla popüler oyun platformu Steam’den kaldırıldı.

Reddit üzerinden dile getirilen iddiaya göre Zula, Steam’de kullanıcıların oyun hakkında olumlu kararlarını belirtmesi için oyunculara oyun içi ödüller veriyordu ancak Steam politikası gereği kullanıcı yorumlarını ciddi oranda etkileyecek oyun içi kampanyların yapılması yasaktı. Belirtilenene göre Zula, durumun farkına varmasıyla birlikte birkaç hafta sonra bu kampanyasını sonlandırdı ancak konunun tekrar gündeme gelmesiyle birlikte Steam, Zula’yı yayından kaldırma kararı aldı. Bu kararla birlikte Türkiye’deki oyuncular Zula’ya Steam üzerinden erişemiyor.

Zula tarafından yapılan açıklamaya göre bu kampanyanın sonlandırılmasının üstünden önemli bir süre geçtikten sonra Steam bu kararı uyguladı ve zaten Zula bu durumun yanlış olduğunu fark ettiğinde hatasından geri dönmüştü. Şimdi ise Zula yapımcıları oyunu tekrar Steam’e döndürmek için uğraşıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here