Türk tasarımcı MSN Messenger 2019 sürümünü tanıttı

Kamer Kaan Avdan adlı geliştirici, MSN Messenger 2019 sürümünü YouTube’ta yayınladığı bir video ile tanıttı.

17 Mayıs 2019
123 Görüntülenme

Bugünlerde, arkadaşlarınız ve ailenizle sohbet etmek için muhtemelen WhatsApp, Facebook Messenger veya Snapchat gibi uygulamalardan birini tercih ediyorsunuz.
Bir zamanların en popüler sohbet aracı MSN Messenger’dı. Ayda yaklaşık 330 milyon kullanıcı bu uygulamaya giriş yapıyordu. MSN Messenger, 2014 yılında Microsoft’un Skype’ı satın almasıyla çöküşe geçti.

Ancak sohbet aracının bugün nasıl canlandırıldığını merak ettiyseniz, cevap MSN Messenger 2019 Edition.

Kamer Kaan Avdan adlı geliştirici iOS 13 , Windows 11 ve Windows 7 için yeni tasarımlar yaptı. Şimdiyse Microsoft’un eski ama merak uyandıran anlık mesajlaşma istemcisi için bir çalışma yaptı.

Yeni videoda Avdan, MSN Messenger’ı iPhone XS’te çalışan mobil bir uygulama olarak yeniden tanımlıyor. Hangi arkadaşların çevrimiçi olduğunu ve geçmişteki sohbetlerin nerede olduğunu gösteriyor. Alt kısımdaki çubuktan kişilere, aramalara, kameraya ve ayarlara erişebiliyorsunuz.

Çevrimdışı görünmek veya Spotify ve Apple Music’te dinlediğinizi arkadaşlarınıza göstermek istiyorsanız durumunuzu hızlıca değiştirebilirsiniz.

En sevdiğiniz arkadaşları takip edebilir ve çevrimiçi olduklarında bildirim alabilirsiniz. Aynı zamanda oyunlar da oynayabilirsiniz (tıpkı Facebook Messenger’da olduğu gibi).

Avdan, MSN Messenger’ı kaçırmayacağınız bir sohbet aracı olarak tanımlıyor. Peki Microsoft, MSN Messenger’ı geri getirmeye karar verse kullanır mıydınız?

İlginizi çekebilir

Google’ın işbirliğini kesmesinin ardından Huawei’den açıklama geldi
77 okunma
77 okunma

Google’ın işbirliğini kesmesinin ardından Huawei’den açıklama geldi

Onur Binay - 20 Mayıs 2019

Reuters’ın haberine göre Huawei’nin AOSP (Android Açık Kaynak Kodu Projesi) ile erişimi sınırlanırken, Google’ın çatı şirketi Alphabet’in aldığı karara göre…

Hangisi daha hızlı? OnePlus 7 Pro – Samsung S10 Plus – Huawei P30 Pro?
50 okunma
50 okunma

Hangisi daha hızlı? OnePlus 7 Pro – Samsung S10 Plus – Huawei P30 Pro?

Onur Binay - 20 Mayıs 2019

Videoda farklı benchmark uygulamaları kullanılıyor. AnTuTu’da OnePlus 7 Pro birinci gelirken, ikinciliği Galaxy S10+ alıyor. Geekbench’in çok çekirdek performansından ise…

Drone’lar renklere göre sınıflandırılacak
55 okunma
55 okunma

Drone’lar renklere göre sınıflandırılacak

Onur Binay - 20 Mayıs 2019

500 gramdan ağır tüm İHA'ları ilgilendiren taslağa göre, İHA'ların uçacağı bölgeler, renklere göre sınıflandırılacak. Yeşil (serbest) bölgede İHA kullanıcısı, pilotu…

%d blogcu bunu beğendi: