Bugünlerde, arkadaşlarınız ve ailenizle sohbet etmek için muhtemelen WhatsApp, Facebook Messenger veya Snapchat gibi uygulamalardan birini tercih ediyorsunuz.
Bir zamanların en popüler sohbet aracı MSN Messenger’dı. Ayda yaklaşık 330 milyon kullanıcı bu uygulamaya giriş yapıyordu. MSN Messenger, 2014 yılında Microsoft’un Skype’ı satın almasıyla çöküşe geçti.

Ancak sohbet aracının bugün nasıl canlandırıldığını merak ettiyseniz, cevap MSN Messenger 2019 Edition.

Kamer Kaan Avdan adlı geliştirici iOS 13 , Windows 11 ve Windows 7 için yeni tasarımlar yaptı. Şimdiyse Microsoft’un eski ama merak uyandıran anlık mesajlaşma istemcisi için bir çalışma yaptı.

Yeni videoda Avdan, MSN Messenger’ı iPhone XS’te çalışan mobil bir uygulama olarak yeniden tanımlıyor. Hangi arkadaşların çevrimiçi olduğunu ve geçmişteki sohbetlerin nerede olduğunu gösteriyor. Alt kısımdaki çubuktan kişilere, aramalara, kameraya ve ayarlara erişebiliyorsunuz.

Çevrimdışı görünmek veya Spotify ve Apple Music’te dinlediğinizi arkadaşlarınıza göstermek istiyorsanız durumunuzu hızlıca değiştirebilirsiniz.

En sevdiğiniz arkadaşları takip edebilir ve çevrimiçi olduklarında bildirim alabilirsiniz. Aynı zamanda oyunlar da oynayabilirsiniz (tıpkı Facebook Messenger’da olduğu gibi).

Avdan, MSN Messenger’ı kaçırmayacağınız bir sohbet aracı olarak tanımlıyor. Peki Microsoft, MSN Messenger’ı geri getirmeye karar verse kullanır mıydınız?

Paylaş