Türk oyuncuların iPhone ile çekilen portreleri İstanbul’da sergileniyor

37. İstanbul Film Festivali kapsamında kurulan Festival Stüdyosu sergisinde Bartu Küçükçağlayan, Ezgi Mola, Öykü Karayel, Damla Sönmez ve birçok oyuncunun iPhone ile çekilen portreleri Galeri Işık Teşvikye'de sergileniyor.

5 Nisan 2018
985 Görüntülenme

Istanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından düzenlenen İstanbul Film Festivali, bu yıl 37. kez gerçekleşecek. 18 farklı bölümde 200’e yakın filmin sergileneceği 37. İstanbul Film Festivali’nde sinemaseverler ve ömrünü sinemaya adayan genç yaşlı tüm emektarlar yaratıcılığın sınırlarını zorlayacak.

Bu yıl İstanbul Film Festivali’nin en dikkat çekici noktalarından biri ise Festival Stüdyosu oluyor. İstanbul Film Festivali kapsamında Galeri Işık Teşvikye’de kurulan Festival Stüdyosu sergisinde İstanbul Film Festivali’nde rol aldıkları filmler sergilenen oyuncuların, iPhone ile çekilmiş portreleri sergileniyor.

Sergi ücretsiz olarak ziyaret edilebiliyor

Bartu Küçükçağlayan, Ezgi Mola, Öykü Karayel, Damla Sönmez ve daha birçok oyuncunun Fotoğrafçı Muhsin Akgün tarafından iPhone’un portre modu özelliğiyle çekilen portrelerinin olduğu sergi 4 Nisan – 28 Nisan 2018 tarihleri arasında her gün 10.00 – 18.00 saatleri arasında ücretsiz ziyaret edilebiliyor.

Fotoğrafçı Muhsin Akgün, iPhone ile oyuncuların portrelerini çektiği sergisini Steven Soderbergh‘ın sadece iPhone 7 Plus kullanarak çektiği etkileyici Unsane filminden esinlendi.

İlginizi çekebilir

AB teknolojiyi arkasına aldı hava kirliliği ile savaşa başlıyor
62 okunma
62 okunma

AB teknolojiyi arkasına aldı hava kirliliği ile savaşa başlıyor

Serhat Ayan - 17 Aralık 2018

Avrupa’nın İnovasyon ve Teknoloji Enstitüsü (EIT) tarafından desteklenen sürdürülebilir enerji lokomotifi InnoEnergy’nin yaptırdığı radikal bir araştırmanın sonuçları açıklandı. Hazırlanan rapora…

Huawei duyguları yüzden okuyup görme engellilere söylüyor
57 okunma
57 okunma

Huawei duyguları yüzden okuyup görme engellilere söylüyor

Serhat Ayan - 17 Aralık 2018

HUAWEI, görme engelli insanların yapay zekanın gücünü kullanarak konuştukları insanların yüzlerindeki duyguları "görmelerini" veya hissetmelerini sağlayan bir uygulama geliştirdi. “Facing Emotions” adı…

İçten yanmalı motorlar için yeni umut: Mikro Dalga Ateşleme
39 okunma
39 okunma

İçten yanmalı motorlar için yeni umut: Mikro Dalga Ateşleme

Meriç Türkbıkmaz - 17 Aralık 2018

Otomotiv endüstrisinin petrolden bağımsız ve temiz enerji çabaları 1973 Petrol Krizi ile birlikte başlamış, 1990'larda General Motors'un EV1 projesi ile…

%d blogcu bunu beğendi: