Türk oyuncuların iPhone ile çekilen portreleri İstanbul’da sergileniyor

37. İstanbul Film Festivali kapsamında kurulan Festival Stüdyosu sergisinde Bartu Küçükçağlayan, Ezgi Mola, Öykü Karayel, Damla Sönmez ve birçok oyuncunun iPhone ile çekilen portreleri Galeri Işık Teşvikye'de sergileniyor.

5 Nisan 2018
858 Görüntülenme

Istanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından düzenlenen İstanbul Film Festivali, bu yıl 37. kez gerçekleşecek. 18 farklı bölümde 200’e yakın filmin sergileneceği 37. İstanbul Film Festivali’nde sinemaseverler ve ömrünü sinemaya adayan genç yaşlı tüm emektarlar yaratıcılığın sınırlarını zorlayacak.

Bu yıl İstanbul Film Festivali’nin en dikkat çekici noktalarından biri ise Festival Stüdyosu oluyor. İstanbul Film Festivali kapsamında Galeri Işık Teşvikye’de kurulan Festival Stüdyosu sergisinde İstanbul Film Festivali’nde rol aldıkları filmler sergilenen oyuncuların, iPhone ile çekilmiş portreleri sergileniyor.

Sergi ücretsiz olarak ziyaret edilebiliyor

Bartu Küçükçağlayan, Ezgi Mola, Öykü Karayel, Damla Sönmez ve daha birçok oyuncunun Fotoğrafçı Muhsin Akgün tarafından iPhone’un portre modu özelliğiyle çekilen portrelerinin olduğu sergi 4 Nisan – 28 Nisan 2018 tarihleri arasında her gün 10.00 – 18.00 saatleri arasında ücretsiz ziyaret edilebiliyor.

Fotoğrafçı Muhsin Akgün, iPhone ile oyuncuların portrelerini çektiği sergisini Steven Soderbergh‘ın sadece iPhone 7 Plus kullanarak çektiği etkileyici Unsane filminden esinlendi.

İlginizi çekebilir

Nokia Türkiye’nin başına Sertaç Şener atandı
Sektörel
71 okunma
Sektörel
71 okunma

Nokia Türkiye’nin başına Sertaç Şener atandı

Mert Yamak - 18 Eylül 2018

Nokia 3, 5 ve 6 serisi akıllı telefon modelleriyle 2017 yılında Türkiye pazarına giriş yapan Nokia markasının çatı şirketi HMD…

Huawei Mate 20 Lite tanıtıldı! Özellikler, fiyatı ve çıkış tarihi
Mobil
186 okunma
Mobil
186 okunma

Huawei Mate 20 Lite tanıtıldı! Özellikler, fiyatı ve çıkış tarihi

Mert Yamak - 18 Eylül 2018

Huawei, bugün İstanbul'da düzenlediği etkinlikle yeni orta - üst seviye akıllı telefonu Huawei Mate 20 Lite'ı tanıttı. Ekim ayında duyurulmasını…

Apple iOS 12 güncellemesini yayınladı
Mobil
135 okunma
Mobil
135 okunma

Apple iOS 12 güncellemesini yayınladı

Mert Yamak - 17 Eylül 2018

Apple, yeni iPhone modellerinin duyurusunun hemen ardından mobil işletim sistemi için yeni sürüm yükseltmesi iOS 12'yi yayınladı. Performans artışı başta…