Temelleri 2012 yılında İstanbul’da atılan, İstanbul ve Londra’da olmak üzere iki farklı stüdyosunda mobil oyunlar geliştiren Gram Games’ten sevindirici bir haber geldi.

Tamamen Türkiye’de kurularak özellikle “1010!” ve “Six!” gibi oyunlarıyla dünyaya adını duyurmayı başaran Gram Games, 250 milyon dolar karşılığında dünya devi oyun şirketi Zynga tarafından satın alındı. Dünya çapında 170 milyondan fazla oyuncuya ulaşan Gram Games, 70’in üstünde çalışanla faaliyet gösteriyordu. Gram Games’in 250 milyon dolarlık satışı, aslında Gram Games’in 1 milyar TL’nin üstünde değere sahip olan şirketler listesine girmesini de sağlıyor.

“Zynga ile çalışacağımız için heyecanlıyız”

Konuyla ilgili açıklama yapan Gram Games’in Kurucu Ortağı ve CEO’su Mehmet Ecevit satınalma ile ilgili; “2012 yılından bugüne başarıyla yarattığımız Gram Games kültürünü, İstanbul ve Londra’daki stüdyolarda çalışan yetenekli takımımızı ve başarılı sayısız oyunumuzu; Zynga şirketinin dünya çapında etkin organizasyonuyla birleştirmekten gurur duyuyoruz. Zynga’nın dünyayı oyunlarla bağlama misyonuna derinden inanıyoruz ve takımları ile birlikte çalışmaya başlamak için çok heyecanlıyız” dedi.

Paylaş