Geçtiğimiz haftalarda Uber ile gerçekleştirdiği önemli kampanyasını açıklayan Türk Hava Yolları, hem Türkiye’de hem de dünya genelinde ses getirmeyi başarmıştı. Kampanya birçok kişi için fazlasıyla ilgi çekiciyken Türk Hava Yolları, sürpriz bir şekilde Uber kampanyasını Türkiye’de sonlandırdı.

Kampanya kapsamında yurt dışı ya da İstanbul’u içeren tüm Türk Hava Yolları uçuşlarında Türkiye’de 50 TL, Almanya’da 10 euro, Amerika Birleşik Devletleri’nde 15 dolar, İngiltere’de ise 10 sterlin Uber indirim çekinden faydalanılabiliyordu ancak anlaşmanın erken sonlanmasıyla birlikte bu indirim Türkiye için geçerli değil.

Peki bu karara sebep olan şey ne?

Türkiye hariç diğer ülkelerde hala süresi dolana kadar devam eden Uber indirimi kampanyasının Türkiye’de erken sonlandırması, Türk Hava Yolları’nın “sarı taksi – Uber” tartışması içinde yer almak istemediği şeklinde yorumlandı.

Henüz Türk Hava Yolları ya da Uber tarafından konuyla ilgili resmi bir açıklama gelmediği için kampanyanın erken bitirilmesinin neden kaynaklandığını bilmiyoruz. Yine de eğer THY, “sarı taksi ve Uber” tartışmasından dolayı tepki çekmemek için bu kampanyayı sonlandırdıysa, kampanyadan faydalanmayı düşünen kişiler için durum pek de iç açıcı değil.

Önümüzdeki süreç içinde konuya ilişkin açıklama gelirse sizlerle paylaşmaya çalışacağız.

Paylaş