Hatırlayacağınız üzere geçtiğimiz aylarda Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu, yaptığı açıklamada çevrimiçi alışverişin güvenliğini sağlamak için Türkiye’deki tüm kredi kartlarının çevrimiçi alışverişe kapatılacağını ve kredi kartıyla çevrimiçi alışveriş yapmaya devam etmek isteyen kişilerin bankalarından tekrar internetten alışveriş için kartlarını aktif ettirmesi gerekeceğini belirtmişti. BDDK’nın bu kararının yürürlüğe gireceği tarih belli oldu.

Kullanıcıların güvenliği için böyle bir adam adan BDDK, yapılan açıklamaya göre 17 Ağustos 2017 tarihinde bu kararını yürürlüğe sokacak yani kısacası 17 Ağustos tarihinden sonra tüm kredi kartları çevrimiçi alışveriş için kapatılacak ve çevrimiçi alışverişe devam etmek isteyen kişilerin bankalarına müracaat ederek tekrar kartlarını aktif ettirmesi gerekecek.

Elbette kartınızı tekrar çevrimiçi alışverişlere aktif etmek için bankaya gitmenize gerek yok. Karar uygulandıktan sonra bankanızın müşteri hizmetlerini arayarak ya bankanızın internet bankacılığı ve mobil bankacılık için sunduğu hizmetleri kullanarak kartlarınızı tekrar çevrimiçi alışverişe açtırabileceksiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here