Tüm Galaxy S10 modelleri ekrana gömülü parmak izi tarayıcıyla gelebilir

29 Ağustos 2018
234 Görüntülenme

Samsung, tüm Galaxy S10 modellerinde ekrana gömülü parmak izi sensörü sunabilir. Galaxy S10 için ultrasonik ekran tabanlı parmak izi sensörü Qualcomm tarafından sağlanabilir.

Samsung, tüm Galaxy S10 modellerinde ekrana gömülü parmak izi sensörünü sunabilir. Daha önceki raporlarda, teknolojinin S10’un sadece iki versiyonuna geleceği ve giriş seviyesi modelde olmayacağı belirtilmişti.

Ultrasonik sensör, parmak izlerine özgü olan kıvrımları haritalamak için parmağınıza ultrasonik bir nabız ileterek çalışıyor. Ultrasonik sensör, parmak izinin geliştirilmiş 3D çoğaltılması ve toplanan ek derinlik verileri sayesinde oldukça hassas ve güvenli. Her parmak izine özgü gözenekler ve çıkıntıları haritalamak için ultrasonik bir sistem bulunacak. Bu, sensörün daha yüksek doğruluk sağlaması, parmak izinin doğru 3D üretimi ve ek derinlik verileri toplamasına izin verecek.

Optik parmak izi sensörü, daha çok 2D parmak izi görüntülerini yakalamak için dijital kamera gibi çalışıyor. Parmak çok ıslak, kuru veya kirliyse hassasiyeti bozabilir.
Samsung, üç yeni Galaxy S10 modelini ve ekran içi parmak izi sensörünün varlığını doğrulamadı.

Samsung’un, Galaxy S10’u MWC 2019’da değil de, CES 2019’da tanıtabileceği öne sürülüyor. MWC 2019’da Galaxy S10 yerine Galaxy X de gelebilir.

İlginizi çekebilir

Apple neden iPhone XR modelini daha geç satışa sunacak?
Mobil
113 okunma
Mobil
113 okunma

Apple neden iPhone XR modelini daha geç satışa sunacak?

Mert Yamak - 22 Eylül 2018

Hatırlayacağınız üzere Apple, geçtiğimiz hafta Steve Jobs Theatre'da düzenlediği etkinlikle birlikte üç yeni iPhone modeli iPhone Xs, iPhone Xs Max…

Nokia’nın yeni akıllı telefonunu tanıtacağı tarih belli oldu
Genel
137 okunma
Genel
137 okunma

Nokia’nın yeni akıllı telefonunu tanıtacağı tarih belli oldu

Eren Kebapçı - 21 Eylül 2018

Nokia'nın merakla beklenen yeni modelinin ne zaman tanıtılacağı belli oldu. HMD Global, 4 Ekim tarihinde Londra ve Milano'da gerçekleşecek etkinliklerde…

Instagram’a fotoğrafları paylaşma özelliği geliyor
Sosyal Medya
147 okunma
Sosyal Medya
147 okunma

Instagram’a fotoğrafları paylaşma özelliği geliyor

Mert Yamak - 21 Eylül 2018

Yaklaşık sekiz yıldır sadece fotoğraf ve video paylaşımına izin veren günümüzün en popüler sosyal ağı Instagram, kurulduğundan bugüne başka bir…