Tüm Galaxy S10 modelleri ekrana gömülü parmak izi tarayıcıyla gelebilir

29 Ağustos 2018
290 Görüntülenme

Samsung, tüm Galaxy S10 modellerinde ekrana gömülü parmak izi sensörü sunabilir. Galaxy S10 için ultrasonik ekran tabanlı parmak izi sensörü Qualcomm tarafından sağlanabilir.

Samsung, tüm Galaxy S10 modellerinde ekrana gömülü parmak izi sensörünü sunabilir. Daha önceki raporlarda, teknolojinin S10’un sadece iki versiyonuna geleceği ve giriş seviyesi modelde olmayacağı belirtilmişti.

Ultrasonik sensör, parmak izlerine özgü olan kıvrımları haritalamak için parmağınıza ultrasonik bir nabız ileterek çalışıyor. Ultrasonik sensör, parmak izinin geliştirilmiş 3D çoğaltılması ve toplanan ek derinlik verileri sayesinde oldukça hassas ve güvenli. Her parmak izine özgü gözenekler ve çıkıntıları haritalamak için ultrasonik bir sistem bulunacak. Bu, sensörün daha yüksek doğruluk sağlaması, parmak izinin doğru 3D üretimi ve ek derinlik verileri toplamasına izin verecek.

Optik parmak izi sensörü, daha çok 2D parmak izi görüntülerini yakalamak için dijital kamera gibi çalışıyor. Parmak çok ıslak, kuru veya kirliyse hassasiyeti bozabilir.
Samsung, üç yeni Galaxy S10 modelini ve ekran içi parmak izi sensörünün varlığını doğrulamadı.

Samsung’un, Galaxy S10’u MWC 2019’da değil de, CES 2019’da tanıtabileceği öne sürülüyor. MWC 2019’da Galaxy S10 yerine Galaxy X de gelebilir.

İlginizi çekebilir

Youtube sanatçı sayfalarına nota koyuyor
123 okunma
123 okunma

Youtube sanatçı sayfalarına nota koyuyor

Serhat Ayan - 16 Kasım 2018

Youtube, şarkıcıların resmi sayfalarının bulunamıyor olmasını kendine konu yaparak bunun için bir çözüm geliştirmiş. Bunu da sayfalarında bize şu şekilde…

Netflix’in ilk Türk dizisi Hakan: Muhafız’ın resmi fragmanı yayınlandı!
147 okunma
147 okunma

Netflix’in ilk Türk dizisi Hakan: Muhafız’ın resmi fragmanı yayınlandı!

Eren Mutluay - 15 Kasım 2018

Çağatay Ulusoy'un başrolünü oynadığı, yönetmenliğini Baskın ve Housewife filmlerinden tanıdığımız Can Evrenol'un üstlendiği Netflix'in ilk Türk yapımı dizisi Hakan: Muhafız'dan…

Spotify Arap ülkelerine “Yalelli” dedi
189 okunma
189 okunma

Spotify Arap ülkelerine “Yalelli” dedi

Serhat Ayan - 14 Kasım 2018

Spotify, Orta Doğu ve Kuzey Afrika (MENA) Bölgeleri’nde bulunan 13 ülkede,Birleşik Arap Emirlikleri, Suudi Arabistan, Kuveyt, Umman, Katar, Bahreyn, Cezayir,…

%d blogcu bunu beğendi: