Çin’den gelen haberlere göre, şirket Huawei’ye işlemci tedarik etmeye devam edecek. Yeni süreç Mate 30’da yer alacak Kirin 985 yonga seti için geçerli olacak. Ayrıca 2019 iPhone’larda görünmesi beklenen Apple A13 SoC’un da bir parçası olacak .

TSMC, ABD ile Çin arasındaki ticari çatışmalara rağmen Huawei’ye işlemci tedarik etmeye devam edeceğini açıkça belirtti. Anakara Çin değil Tayvanlı bir şirket olduğu için, her iki ekonomik süper güçle de ayrı ticari anlaşmaları var ve devam eden sorunlardan hiçbiri etkilenmiyor.

Notta TSMC, ileride gelecek planlarını da açıkladı. Şu anda test aşamasında olan, EUV teknolojisine sahip 5 nm işlemli yonga setlerin deneme üretimine başlıyor. Yeni işlemcinin ilk olarak 2020 yılında seri üretime geçmesi bekleniyor.

Şirket, Tayvan Güney Bilim ve Teknoloji Parkı‘nda ki tesisi yeniden yerleştiriliyor ve üretim süreci için yeni tesisler kuruyor. Eski Ar-Ge tesisi, 3nm süreçler için hazırlıklara başlayacak.

Mevcut planlara ek olarak, çalışmalarında, halihazırda sevk edilen 7nm + işlem cihazlarının yükseltilmesi olarak görülmesi gereken 6nm geçiş süreci de var.

Paylaş