Hatırlayacağınız üzere geçtiğimiz haftalarda ABD Başkanı Donald Trump’ın Twitter hesabı kısa bir süreliğine bir Twitter çalışanı tarafından kapatılmış ve tüm dünyada gündem olmuştu.

Bu durum üzerine Trump karşıtları hesabı kapatan Twitter çalışanına övgüler yağdırıp birçok yayın kuruluşu bu çalışanla röportaj yapmak isterken Twitter, yaşanan olayın bir teknik hata olduğunu söylemiş ve çalışanın kimliğini açıklamamıştı. Üstelik olayın bu çalışanın işten çıkacağı son güne denk gelmesi de olayı ilginçleştiriyordu.

Şimdi ise Donald Trump’ın Twitter hesabını kapatan Twitter çalışanı, TechCrunch’ın röportajıyla ortaya çıktı. Habere göre Twitter’ın destek departmanında çalışan Bahtiyar Duysak, işten ayrılacağı son gün Donald Trump’ın hesabını şikayet eden birinin istek göndermesi üzerine karşıdaki kişiyi sevindirmek için isteği kabul etti ve bilgisayarını kapatarak işinden ayrıldı ancak Duysak, Donald Trump’ın hesabının gerçekten kapanacağını beklemiyordu.

Bahtiyar Duysak’ın TechCrunch’a yaptığı açıklamaya göre Twitter, Donald Trump gibi önemli ve attığı her Tweet haber niteliği taşıyan kişilerin teknik olarak şikayetlere rağmen hesabının kapatılmasına izin vermiyor. Buna güvenerek yine de karşıdaki kişiyi talebini kabul ettiği için sevindireceğini düşünen Duysak, Twitter’ın bu sisteminde aksaklık yaşanabileceğini hesaba katmamış.

Bahtiyar Duysak’ın TechCrunch’a verdiği röportajı aşağıdan (İngilizce) izleyebilirsiniz: