Trump, Çinli telekom firmalarını ülkede komple yasaklayabilir

Beyaz Saray’ın, Huawei’nin ürünleri de dahil olmak üzere Çinli telekom ekipmanlarını kullanmalarını yasaklayacak emri imzalamaya hazırladığı iddia ediliyor.

11 Şubat 2019
137 Görüntülenme

Raporda, Başkan Trump’ın, en kısa sürede Çinli telekom ekipmanlarının ABD’li taşıyıcılar tarafından kullanılmasını yasaklayacak emri imzalaması bekleniyor. Böylece Trump hükümeti ülkedeki operatörlerin Çinli Telekom firmalarından ekipman tedarik etmesini yasaklayacak.

Yasak öncelikle Huawei ve ZTE’yi hedef alacak. Kaynaklar Beyaz Saray’ın 25 Şubat’ta Barselona’da başlayacak Mobil Dünya Kongresi’nden önce yürütme emrini imzalamak istediğini söyledi.

Hem Beyaz Saray hem de kongre, Çinli şirketlerin ağ altyapısını aylardır yasaklamaya çalışıyor. Düzenlemenin amacı ise Çinli Telekom firmalarının ülkedeki teknolojileri çalmasının önüne geçmek.

Konu hakkında henüz resmi bir açıklama yapılmadı. Hükümet yetkilileri bununla esas olarak Huawei ve ZTE’nin ağ altyapısı işini hedef alıyor. Bu nedenle ABD’deki tüketicilere telefon ve tablet satışı büyük olasılıkla yasaklanmayacak.

İlginizi çekebilir

TÜVTÜRK’ten önemli açıklama
22 okunma
22 okunma

TÜVTÜRK’ten önemli açıklama

Meriç Türkbıkmaz - 24 Nisan 2019

TÜVTÜRK’TEN KAMUOYUNA ÖNEMLE DUYURULUR Son günlerde farklı kişi ve kurumların, kurdukları yanıltıcı internet siteleri ve çağrı merkezleri aracılığıyla ücretsiz olarak sunulan randevu…

Instagram Hikayeler’ine test çıkartması geldi
51 okunma
51 okunma

Instagram Hikayeler’ine test çıkartması geldi

Onur Binay - 24 Nisan 2019

Instagram ilk iki yıl önce Hikayeler'e anket desteği ekledi. Bugün ise bu özellik çoktan seçmeli sorularla destekleniyor. Yeni “quiz çıkartması”, kullanıcıların…

Razer, Blade 15 ve ve Blade Pro 17 modellerini yeniledi
33 okunma
33 okunma

Razer, Blade 15 ve ve Blade Pro 17 modellerini yeniledi

Onur Binay - 24 Nisan 2019

Razer Blade 15 serisi kendi içerisinde iki farklı modele sahip. Tepe model olan Razer Blade 15 Advanced olarak isimlendirilen modelde…

%d blogcu bunu beğendi: