Tim Cook, Alman Stern adlı dergiye yaptığı konuşmada iPhone 11 serisi ve Apple TV+ hakkında bazı açıklamalarda bulundu. Cook, “Fiyatlarımızı mümkün olduğunca düşük tutmaya çalışıyoruz ve neyse ki bu yıl iPhone’un fiyatını düşürmeyi başardık” dedi.

Tim Cook, dergiye Apple olarak fiyatları mümkün olduğunca düşük tutmak istiyoruz ve bu yıl iPhone’ların başlangıç fiyatını aşağıya çekmekten dolayı mutlu olduklarını söyledi.

Apple’ın çevrimiçi video platformu Apple TV+ özellikle fiyat politikasıyla Netflix’i epey zorlayacak gibi görünüyor. Apple TV+ hizmetinin en ucuz paketi 5 euro. Netflix’in ise 8 euro.

Elizabeth Warren, büyük teknoloji şirketlerinin ayrılması gerektiğini sıklıkla dile getiriyor. Apple’ın iOS’teki uygulama mağazasında tekel oluşturduğu iddiası da ABD Yüksek Mahkemesi tarafından savunuluyor.

Cook, “Büyük şirketlerin ayrıntılı olarak araştırılması gerektiğini söyleyen ilk kişi olduğum için bu konuda hiçbir sorunum yok. Umarım insanların hepsi büyük teknoloji şirketlerini bir araya getirmiyordur. “ dedi.

Geçmişte, Cook, özellikle başta Google ve Facebook olmak üzere diğer Silikon Vadisi şirketleri arasında çizgi çizme fırsatını kaçırmadı. Mahremiyet alanında, rekabette öne çıkmaya çalıştı.

Cook, insanların tarayıcıları üzerinden Apple tarafından onaylanmamış içeriklere erişebileceğine, App Store’un ise güvenle uygulama indirilecek bir yer olduğunu belirtti.

Paylaş