Tim Cook: Daha Az Kahve İçerek iPhone Satın Alabilirsiniz

3 Kasım 2017
225 Görüntülenme

Apple CEO’su Tim Cook, iPhone X’in Amerika Birleşik Devletleri’nde satışa çıkmasıyla insanların günlük giderlerinden tasarruf ederek nasıl yeni bir iPhone alabileceğini açıkladı.

Türkiye’de 6099TL’lik fiyat etiketiyle satışa çıkacak olan yeni iPhone X, Amerika Birleşik Devletleri’nde de her ne kadar Türkiye koşullarına göre uygun fiyatlı olsa da diğer akıllı telefonların üstünde bir fiyata sahip. Hal böyle olunca da Apple, iPhone X’in fiyatıyla ilgili tepkilere maruz kalıyor.

iPhone X’in fiyatına gelen eleştiriler üzerine Apple CEO’su Tim Cook, aslında insanların günde sadece 2 dolar kenara atarak önümüzdeki yıl çıkacak yeni iPhone modelini alabileceğini söyledi.

Tim Cook’un açıklamasına göre Amerika Birleşik Devletleri’nde insanlar sabah kahvaltısında bir kahve için ortalama 5 dolar ödüyor. Tim Cook, insanların sabah kahvesinden feragat ederek ya da Latte gibi daha uygun fiyatlı kahveleri tercih ederek günde 2 dolar tasarruf edeceğini, bu 2 doları her iş günü kenara atarak 1000 dolarlık yeni iPhone’u satın alabileceğini söylüyor.

Elbette Tim Cook’un bu açıklamaları Amerika Birleşik Devletleri’nde yaşayan biri için her ne kadar mantıklı olsa da Türkiye’de bu yöntemi uygulamak pek de mümkün değil.

İlginizi çekebilir

Çin iPhone satışına yasak getirebilir
25 okunma
25 okunma

Çin iPhone satışına yasak getirebilir

Serhat Ayan - 11 Aralık 2018

Qualcomm, Çin’deki Fuzhou Mahkemesi’nin, Qualcomm’un iki patentli ürününün kullanıldığı iPhone 6S, iPhone 6S Plus, iPhone 7, iPhone 7 Plus, iPhone 8,…

Robot konusunun cılkının çıktığı an
54 okunma
54 okunma

Robot konusunun cılkının çıktığı an

Serhat Ayan - 11 Aralık 2018

Akınsoft, Konya'da insansı robotlar yapan bir firma. Servis yapan robotlar, akıllanan robotlar yaparak, bunları sattığını sıklıkla dile getirerek uzun zaman…

Ceplere ucuza küçük ve hızlı şarj
37 okunma
37 okunma

Ceplere ucuza küçük ve hızlı şarj

Serhat Ayan - 11 Aralık 2018

TP-Link, yepyeni iki powerbank modelini satışa sunacağını duyurdu. Yeni powerbank’lardan ilki 6000mAh pil kapasitesine sahip olan TL-PBB6000, kredi kartı büyüklüğünde…

%d blogcu bunu beğendi: