TikTok, sürdürülebilir bir çevre bilincine dikkat çekmek için 16-22 Eylül tarihlerinde Yeşil Hafta ilan etti. TikTok üzerinden yürütülen kampanyada kullanıcılar plastik atıklardan, enerji tasarrufuna; gıda israfından dünya temizlik gününe kadar birçok alanda farkındalık yaratmak için özel etiketlerle paylaşım yaptı.

TikTok üzerinden başlatılan kampanyada kullanıcılar, #geridönüşüm etiketiyle satın alma alışkanlıklarını tekrar gözden geçirerek özellikle tek kullanımlık ürünlerin tüketilmemesi konusunda farkındalık yaratacak paylaşımlar yapıyor. Atık ayrıştırması için de uygulamalı ve öğretici içeriklerin yer aldığı #geridönüşüm etiketiyle toplamda 29 milyon görüntülenme aldı.

Kampanya kapsamında dikkat çekilen bir diğer konu olan plastik kullanımı konusunda kullanıcılar #plastikyerine etiketiyle 49 milyon görüntülenme aldı. Paylaşımlarda günlük hayatımızda plastikten elde edilen ürünlerin yerine doğada çözünebilen ve çevre ile uyumlu ürünlerin kullanımına dikkat çekildi. Videolarda ayrıca başka ülkelerin plastik ayrıştırma uygulamalarından da örnekler yer alıyor.

Buna ek olarak kullanıcılar #Yemeklerçöpolmasın etiketiyle yaptıkları paylaşımlarda can dostlarımıza dikkat çekiyor. Bu etiketle paylaşılan videolarda kullanıcılar, sadece evlerimizde değil; restoranlarda da artan yemekleri çöpe atmak yerine sokak hayvanlarına ve barınaklara götürüyorlar. Yemek israfına da vurgu yapılan #yemeklerçöpolmasın etiketiyle toplamda 14 milyon görüntülenme aldı.

Paylaş