İlk Fragman Geldi: Tesla ve Edison’un Savaşı Beyaz Perdeye Taşınıyor

11 Eylül 2017
121 Görüntülenme

Tüm dünyada yıllardır tartışılan, binlerce akademisyenin araştırmasına konu olan ve efsanevi rock grubu AC/DC’ye adını veren Alternative Current (Alternatif Akım) vs Direct Current (Direkt Akım) tartışması beyaz perdeye taşınıyor! Bilim dünyasının iki büyük ismi Nikola Tesla ve Thomas Edison’un arasındaki ölesiye dek süren savaşı görebileceğimiz The Current War filminin ilk fragmanı yayınlandı.

Günümüzün en çok tartışılan konularından biri olan Nikola Tesla ve Thomas Edison arasındaki çekişme ve Edison’un Tesla’ya ait projeleri çaldığına dair iddialar, The Current War ile birlikte sinema salonlarında da tartışılmaya devam edecek.

Amerika’da Doğru Akım’ı uygulayan Thomas Edison ile Amerika’ya Alernatif Akım’ı getirerek daha iyi bir elektrik akımı sağlamak isteyen George Westinghouse ve Nikola Tesla’nın arasındaki rekabeti anlatıan film özellikle Edison ve Tesla savaşıyla izleyicilerin dikkatini çekecek.

Bir tarafta dünyaya sayısız ve günümüzde bile hayata geçirilememiş patentleri bırakan Nikola Tesla, diğer tarafta ise akademik kitapların vazgeçilmez bilim insanı Thomas Edison yer alıyor.

Film 19 Ocak 2018’de Amerika Birleşik Devletleri’nde vizyona girerken Türkiye’deki vizyon tarihine dair bir bilgi ise henüz paylaşılmış değil. Ayrıca üzülerek söylüyoruz ki, büyük bir yapım olmasına rağmen filmin Türkiye’de vizyona girmeme ihtimali de var.

İlginizi çekebilir

Avrupa Birliği, Google’a 4.3 milyar euro ceza verdi! (Açıklama geldi)
Sektörel
88 okunma
Sektörel
88 okunma

Avrupa Birliği, Google’a 4.3 milyar euro ceza verdi! (Açıklama geldi)

Mert Yamak - 18 Temmuz 2018

Bir süredir Google'ın Android ekosistemiyle birlikte akıllı telefon dünyasında tekelleşme yarattığı iddialarıyla ceza alabileceği ihtimali sıklıkla gündeme geliyordu. Avrupa Birliği…

Yeni iPhone’ların ekran panelleri görüntülendi
Mobil
56 okunma
Mobil
56 okunma

Yeni iPhone’ların ekran panelleri görüntülendi

Eren Kebapçı - 18 Temmuz 2018

Apple'ın Eylül ayında tanıtacağı iPhone modelleri ile ilgili sızıntılar gelmeye devam ediyor. Yeni yapılan sızıntılar ise iPhone'larda kullanılacak olan ekran…

Yorum yap