Tüm dünyada yıllardır tartışılan, binlerce akademisyenin araştırmasına konu olan ve efsanevi rock grubu AC/DC’ye adını veren Alternative Current (Alternatif Akım) vs Direct Current (Direkt Akım) tartışması beyaz perdeye taşınıyor! Bilim dünyasının iki büyük ismi Nikola Tesla ve Thomas Edison’un arasındaki ölesiye dek süren savaşı görebileceğimiz The Current War filminin ilk fragmanı yayınlandı.

Günümüzün en çok tartışılan konularından biri olan Nikola Tesla ve Thomas Edison arasındaki çekişme ve Edison’un Tesla’ya ait projeleri çaldığına dair iddialar, The Current War ile birlikte sinema salonlarında da tartışılmaya devam edecek.

Amerika’da Doğru Akım’ı uygulayan Thomas Edison ile Amerika’ya Alernatif Akım’ı getirerek daha iyi bir elektrik akımı sağlamak isteyen George Westinghouse ve Nikola Tesla’nın arasındaki rekabeti anlatıan film özellikle Edison ve Tesla savaşıyla izleyicilerin dikkatini çekecek.

Bir tarafta dünyaya sayısız ve günümüzde bile hayata geçirilememiş patentleri bırakan Nikola Tesla, diğer tarafta ise akademik kitapların vazgeçilmez bilim insanı Thomas Edison yer alıyor.

Film 19 Ocak 2018’de Amerika Birleşik Devletleri’nde vizyona girerken Türkiye’deki vizyon tarihine dair bir bilgi ise henüz paylaşılmış değil. Ayrıca üzülerek söylüyoruz ki, büyük bir yapım olmasına rağmen filmin Türkiye’de vizyona girmeme ihtimali de var.