Kapat

Tesla Müzik Platformlarına da Yöneliyor!

Anasayfa Manşet Tesla Müzik Platformlarına da Yöneliyor!

Hâlihazırda neredeyse bütün uluslararası pazarlarda lider olan Spotify ile iletişim halinde olan üst düzey elektrikli otomobil üreticisi, Tesla sağlamayı planladığı canlı müzik akışı planlarıyla sürücüleri memnun etmeyi hedeflediğini söyledi.

Tesla temsilcisi, müşterilerinin istedikleri müzikleri, seçtikleri kaynaklardan dinleyebilmeleri için olağanüstü bir araç içi deneyiminin olmasının çok önemli olduğunu söyledi. Şirket, Tesla’nın kendi hizmetini oluşturmakla ilgili büyük müzik kaynaklarına doğrudan ulaştığını bir raporda belirtti. Teknoloji haber sitesi Recode, Tesla’nın zaten internet ile iletişim ve etkileşim halinde olan otomobillerine özgü bir servis yaratılmasının gerektiğini söyledi. Recode anonim bir kaynaktan yaptığı alıntıda Tesla’nın Pandora’ya benzer bir radyo tipi platformdan başlamak üzere birden fazla hizmet düzeyi sunacak gelecekte.

Günümüzde bu tarz müzik akışı hizmetleri hızla arttığından ve birçok sürücünün dinlemek için tercih ettiği yöntem haline geldiğinden dolayı karasal radyodan ziyade bu tarz müzik platformlarına yönelik bir hareket söz konusudur. İlk bahsettiğimiz müik platformu Spotify ise Apple Music, Tidal, Deezer ve Rhapsody gibi müzik akışı hizmetlerine karşı sarfettiği çabalara rağmen, müzik akışı pazarındaki hakimiyetini en üst sırasında koruyor.

Yorumlar

yorum

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir