https://ihowtomake.com https://ihowtocheck.com https://ihowtodownload.com https://mybkexperiencex.com https://mycfavisites.com https://ihowtocreate.com https://arbysfeedbacksurvey.com https://ijacklistens.com https://talkasurvey.com https://lowessurveyz.com https://ihowtoinstall.com

Tesla mağaza kapatmayıp otomobil fiyatlarına zam yapacak

Tesla geçtiğimiz aylarda tasarruf adına mağazalarının çoğunu kapatacağını ve sadece çevrimiçi satışlara geçeceğini duyurmuştu. Şirket, bunun yerine dünya genelinde otomobil fiyatlarına yüzde 3 oranında zam yapacak.

Tesla’dan yapılan açıklamaya göre, 35 bin dolarlık Model 3‘ün fiyatında artış olmayacak. Model 3’ün daha pahalı modelleri, Model S ve Model X’in fiyatlarına ise zam yapılacak. Şirket tarafından satış noktalarının yüzde 10’unun kapatıldığı belirtildi. Fazla yaya trafiği çekmeyen mağazalar kapatılıp bir daha açılmayacak ve bazı mağazalar ise daha küçük kadroyla yeniden açılacak ya da yollarına devam edecek.

Dünya çapındaki tüm satışlar çevrimiçi ortamdan yapılacak ve bunun dışında kullanıcılar mobil uygulama üzerinden birkaç dakika içinde Tesla siparişi verebilecek.

Paylaş