https://ihowtomake.com https://ihowtocheck.com https://ihowtodownload.com https://mybkexperiencex.com https://mycfavisites.com https://ihowtocreate.com https://arbysfeedbacksurvey.com https://ijacklistens.com https://talkasurvey.com https://lowessurveyz.com https://ihowtoinstall.com

Tesla için üretilen yeni bir batarya 20 yıl sorunsuz çalışabiliyor

Tesla için çalışan bir araştırmacıya göre gelecek nesil Tesla araçlarında, 20 yıl boyunca sorunsuz çalışabilecek ve tam 6.000 kez güvenli şekilde şarj edilebilecek bir batarya yer alacak.

Tesla için çalışan batarya geliştiricileri, 1 milyon 600 bin kilometre boyunca arabaya güç verebilecek ve hava kirliliğini önemli ölçüde azaltabilecek bir batarya takımı geliştirdiğini duyurdu.

Elektrokimya Derneği’nin dergisinde yayınlanan araştırma için Dalhousie Üniversitesi araştırmacıları, geçtiğimiz 3 yıl boyunca çalıştı. Bu çalışmaların meyvesi olarak ise tam 6.000 defaya kadar güvenilir bir şekilde şarj edilebilen yeni bir lityum iyon bataryayı test ediyor.

Araştırmayı yapan ekip, aşırı sıcaklık koşullarında bile bataryanın yaklaşık 4.000 kere şarj edilebileceğini öne sürüyor. Bu yüzden ideal mesafe henüz ölçülmemiş olsa bile yine de 1,5 milyon kilometreden daha fazla bir mesafe ortaya çıkıyor.

20 yıl raf ömrü olduğu söylenen bu bataryalar, 1,5 milyon kilometreden daha fazla yol kat edebilecek.

Paylaş