Tesla 360 derece kamerayla aracınızı güvende tutacak

Tesla, 360 derece gözetim için 'Sentry Mode' ile TeslaCam özelliğini genişletmeye çalışıyor. Elon Musk'a göre bu yakında geliyor. Geçen yılın sonlarında Tesla, otopilot kamera kullanarak havadan yayınlanan dashcam özelliğini tanıttı.

25 Ocak 2019
623 Görüntülenme

Tesla, TeslaCam özelliğini geliştirerek 360 derece görebilen gözcü kameralar üretmek istiyor. Elon Musk, 360 derecelik güvenlik kamerası özelliğinin Tesla’ya yakında ekleneceği konusunda Tweet attı.

Tesla, geçtiğimiz yılın sonlarında yeni yol kamerasını tanıtmıştı. Bunun ilk sürümünde, Tesla sahiplerinin “mümkün olduğunca fazla depolama alanı” için USB flash sürücüye ihtiyaçları vardı.  USB belleğin de FAT32’de biçimlendirmek gerekiyordu. Ayrıca sürücünün “TeslaCam” adlı ve elle oluşturulmuş bir klasöre ihtiyacı var.

Takıldıktan sonra araç onu tanıyor ve dokunmatik ekranın üstündeki durum çubuğunda bir gösterge simgesi görünüyor. Bu noktada, dashcam otomatik olarak kayda başlıyor. Simgesine basarak dashcam’ı kontrol edebiliyorsunuz.

Özellik kullanımdayken, eski videoların üzerine yazmadan önce bir saat kayıt yapar. Sürücü, kayıt sırasında dashcam simgesine dokunarak en son on dakikalık videoyu arşivleyebilir.

Görüş alanı, Autopilot’un dar ileri bakan kamerası ile sınırlı.

CEO Elon Musk, gelecek sürümlerin daha fazla Autopilot kamera kullanacağını ve park etme moduna sahip olacağını söyledi.

Musk buna ek olarak Tesla’nın Güvenlik Modu’nun (Nöbet Modu) geliştirilmiş otomatik pilot özelliği bulunan bütün Tesla araçlara en yakın zamanda geleceğini aktardı.

Tesla Güvenlik Modu’nun 2019 Ekim ayında yayınlanacak bir güncelleme ile Tesla araçlara eklenmesi planlanıyor.

İlginizi çekebilir

Hangisi daha hızlı? OnePlus 7 Pro – Samsung S10 Plus – Huawei P30 Pro?
16 okunma
16 okunma

Hangisi daha hızlı? OnePlus 7 Pro – Samsung S10 Plus – Huawei P30 Pro?

Onur Binay - 20 Mayıs 2019

Videoda farklı benchmark uygulamaları kullanılıyor. AnTuTu’da OnePlus 7 Pro birinci gelirken, ikinciliği Galaxy S10+ alıyor. Geekbench’in çok çekirdek performansından ise…

Drone’lar renklere göre sınıflandırılacak
22 okunma
22 okunma

Drone’lar renklere göre sınıflandırılacak

Onur Binay - 20 Mayıs 2019

500 gramdan ağır tüm İHA'ları ilgilendiren taslağa göre, İHA'ların uçacağı bölgeler, renklere göre sınıflandırılacak. Yeşil (serbest) bölgede İHA kullanıcısı, pilotu…

PUBG Lite Türkiye çıkış tarihi belli oldu
31 okunma
31 okunma

PUBG Lite Türkiye çıkış tarihi belli oldu

Onur Binay - 20 Mayıs 2019

Ücretsiz ön kayıtlar PUBG Lite'ın resmi internet adresinden gerçekleşirken, katılım sayısı 50 bin, 150 bin, 300 bin ve 500 bini…

%d blogcu bunu beğendi: