Tesla, TeslaCam özelliğini geliştirerek 360 derece görebilen gözcü kameralar üretmek istiyor. Elon Musk, 360 derecelik güvenlik kamerası özelliğinin Tesla’ya yakında ekleneceği konusunda Tweet attı.

Tesla, geçtiğimiz yılın sonlarında yeni yol kamerasını tanıtmıştı. Bunun ilk sürümünde, Tesla sahiplerinin “mümkün olduğunca fazla depolama alanı” için USB flash sürücüye ihtiyaçları vardı.  USB belleğin de FAT32’de biçimlendirmek gerekiyordu. Ayrıca sürücünün “TeslaCam” adlı ve elle oluşturulmuş bir klasöre ihtiyacı var.

Takıldıktan sonra araç onu tanıyor ve dokunmatik ekranın üstündeki durum çubuğunda bir gösterge simgesi görünüyor. Bu noktada, dashcam otomatik olarak kayda başlıyor. Simgesine basarak dashcam’ı kontrol edebiliyorsunuz.

Özellik kullanımdayken, eski videoların üzerine yazmadan önce bir saat kayıt yapar. Sürücü, kayıt sırasında dashcam simgesine dokunarak en son on dakikalık videoyu arşivleyebilir.

Görüş alanı, Autopilot’un dar ileri bakan kamerası ile sınırlı.

CEO Elon Musk, gelecek sürümlerin daha fazla Autopilot kamera kullanacağını ve park etme moduna sahip olacağını söyledi.

Musk buna ek olarak Tesla’nın Güvenlik Modu’nun (Nöbet Modu) geliştirilmiş otomatik pilot özelliği bulunan bütün Tesla araçlara en yakın zamanda geleceğini aktardı.

Tesla Güvenlik Modu’nun 2019 Ekim ayında yayınlanacak bir güncelleme ile Tesla araçlara eklenmesi planlanıyor.

Paylaş