Telegram’ın App Store’dan kaldırılmasındaki asıl neden ortaya çıktı

6 Şubat 2018
80 Görüntülenme

Hatırlayacağınız üzere popüler mesajlaşma uygulaması Telegram, geçtiğimiz günlerde sürpriz bir şekilde App Store’dan kaldırılmıştı. Telegram’ın App Store’dan kaldırılmasına ilişkin olarak Telegram’ın yeni güncellemesindeki çeşitli kodlar sebep gösterilse de uygulamanın asıl kaldırılma nedeni yeniden yayınlanmasıyla ortaya çıktı.

App Store’un başındaki isimlerden Phil Schiller‘in belirttiğine göre Telegram’da yoğun miktarda çocuk pornosuna ilişkin içerikler paylaştıldığı tespit edildi ve bu tespitin hemen ardından Telegram, App Store’dan kaldırıldı.

Konuyla ilgili App Store yetkilileri Telegram’a uygulamanın kaldırılma nedenini iletirken Telegram’ın bu içerikleri platformundan hızlı bir şekilde kaldırması, gerekli ceza-i yaptırımı uygulaması ve bir daha yaşanmaması için önlem almasını istedi.

Telegram’ın Apple tarafından iletilen talepleri kabul etmesiyle birlikte uygulama yeniden App Store’a döndü.

İlginizi çekebilir

LG G7 ThinQ Türkiye’de satışa sunuldu
Mobil
39 okunma
Mobil
39 okunma

LG G7 ThinQ Türkiye’de satışa sunuldu

Mert Yamak - 19 Temmuz 2018

Bir süredir akıllı telefon pazarında beklediği başarıyı elde edemeyen LG'nin yeni amiral gemisi akıllı telefonu LG G7 ThinQ, Türkiye'de resmi…

Türkiye’de kartlı ödemeler yılın ilk yarısında yüzde 20 artış gösterdi
Sektörel
48 okunma
Sektörel
48 okunma

Türkiye’de kartlı ödemeler yılın ilk yarısında yüzde 20 artış gösterdi

Haber Merkezi - 19 Temmuz 2018

Bankalararası Kart Merkezi (BKM) 2018 yılının ilk 6 aylık verilerini açıkladı. Kart kullanmanın sağladığı avantajların yanı sıra banka hesabı sahibi…

Yorum yap