Mikme’nin kablosuz mikrofonu Gold geçen yılki en eşsiz cihazlardan biriydi. Tek başına bir ses kaydedici olarak çalışıyor, video çekerken telefonunuza bağlanabiliyor ve uzak mikrofon görevi görebiliyordu. Tek sorun, 500 dolarlık fiyatıydı. Şimdiyse Mikme, cihazını daha tüketici dostu hale getirdi.

Mikme Gold olarak bilinen orijinal mikrofonun fiyatını 299 dolara (yurt dışı için geçerli fiyat) düşürdü. Ve 249 dolara için başka bir model olan Mikme Silver’i duyurdu. Şirket yeni modelle USB mikrofon işlevselliğini de sağlıyor. Böylece cihazları bilgisayarınıza bağlayıp Skype’ta sohbet ederken kullanabilirsiniz.

Mikme’yi USB kabloyla PC’ye veya Mac’e bağlayarak Skype aramalarınız, podcast’ler ve canlı yayınlarınız için kullanabilir, aynı ses kalitesini elde edebilirsiniz.

Mikme Silver, temelde orijinalinin küçültülmüş bir versiyonu. Son modelin 1 inçlik modülüne kıyasla Silver’da 2/3 inç gümüş, gerçek kondenser elektret kapsül var. 360 saat yerine yaklaşık 45 saatlik kayıt tutmaya yetecek kadar da depolama alanına sahip. Mikme Silver ayrıca 96 kHz örnekleme oranını veya WAV dosyalarını desteklemiyor.

Şirket bununla ses profesyonelleri yerine, orta düzey videoları için iyi bir mikrofon isteyebilecek tüketicileri ve bazı içerik üreticilerini hedefliyor.

Her iki Mikme modelinde de yeni USB mikrofon özelliğinden yararlanabiliyorsunuz. Direkt bilgisayarınıza takmanız yeterli, fazladan kurulum gerektirmiyor.

Mikme için “Harika bir taşınabilir ses kaydedici, akıllı telefondan çektiğiniz videolara daha iyi ses eklemenin pratik yolu ve taşınabilir bir ses stüdyosu” deniliyor.

İlk olarak fon sağlama sitesi Indiegogo üzerinden  satışa çıkan Mikme’nin mikrofonlarını kendi sitesi üzerinden satın alabilirsiniz.

Not: Mikrofonların kaydettiği sesler videoda oldukça kaliteli duruyor. Cihazları kendimiz test etmediğimiz için gerçek ses kaliteleri hakkında kesin yorumlar yapamıyoruz. İlerleyen günlerde cihazları test edersek sizlere detaylı olarak aktaracağız. Mikme Silver teknik özellikleri:

2/3 inç gümüş, gerçek kondenser elektret kapsül
180 saate kadar kayıt için 8 GB dahili hafıza
iPhone video ile sesi kablosuz olarak senkronize eder
Mac ve PC bilgisayar için USB mikrofon
24 Bit / 44.1, 48 kHz stüdyo kalitesinde ses kalitesi
M4a ve wav dosyasında kayıt yapabiliyor
Kullanım kolaylığı, tek tuşla kayıt
Mikme App olmadan bağımsız çalışabiliyor
Genişletilmiş frekans tepkisi: 50-20.000 Hz
Kayıt, karıştırma ve paylaşım için ücretsiz iOS uygulaması
Kulaklık ve DSLR girişleri için analog çıkış, mikrofon standları ve kamera tripodları için vida dişleriMikme Gold teknik özellikleri:

1 inç altın kaplama gerçek kondenser kapsül
360 saate kadar kayıt için 16 GB dahili hafıza
iPhone video ile sesi kablosuz olarak senkronize edebiliyor
Mac ve PC bilgisayar için USB mikrofon
24 Bit / 44.1, 48 veya 96 kHz stüdyo kalitesinde ses kalitesi
M4a ve wav dosyasına kayıt yapabiliyor
Kullanım kolaylığı, tek tuşla kayıt
Mikme App olmadan bağımsız çalışabiliyor
Genişletilmiş frekans tepkisi: 18-22.000 Hz
Kayıt, karıştırma ve paylaşım için ücretsiz iOS uygulaması
Kulaklık ve DSLR girişleri için analog çıkış, mikrofon standları ve kamera tripodları için vida dişleri

Paylaş